En Çok İzlenen Animeler – Top 50 Anime

#21 Akame ga Kill! – IMDB: 7.90

Kaynak

İzlenme Sayısı: 36.884.100~

MAL: 7.58

Bölüm Sayısı: 24

Yıl: 2014

Türler:  Aksiyon , Macera , Drama , Fantezi , Shounen

Mangaka: Takahiro

Konusu: Night Raid, Devrim Ordusu'nun gizli suikast kolu, Başbakan Honest'i devirmek için toplanan bir ayaklanma, açgözlülüğü ve iktidar hırsı onu çocuk imparatorun deneyimsizliğinden yararlanmaya yöneltti. Güçlü ve yardımsever bir lider olmadan, ulusun geri kalanı yoksulluk, çekişme ve yıkım içinde boğulmaya bırakılır. Night Raid üyelerinin hepsi deneyimli katiller olsa da, can almanın övgüye değer olmaktan uzak olduğunu ve devrimin önünde duran herkesi acımasızca ortadan kaldırdıklarında muhtemelen intikam alacaklarını biliyorlar. 

#22 Nanatsu no Taizai – IMDB: 8.10

İzlenme Sayısı: 35.734.020~

MAL: 7.99

Bölüm Sayısı: 24

Yıl: 2015

Türler:  Aksiyon , Macera , Ecchi , Fantezi , Büyü , Shounen , Doğaüstü

Mangaka: Nakaba Suzuki

Konusu: Avrupa Orta Çağına benzer bir dünyada, korkulan ama saygı duyulan Kutsal Britanya Şövalyeleri, Britannia bölgesini ve krallıklarını korumak için son derece güçlü sihir kullanır. Bununla birlikte, şövalyelerin küçük bir alt kümesi, sözde vatanlarına ihanet ettiler ve Liones hükümdarını devirmek için kılıçlarını yoldaşlarına çevirdi. Kutsal Şövalyeler tarafından mağlup edildiler, ancak "Yedi Ölümcül Günah" olarak adlandırılan bu efsanevi şövalyelerin hala hayatta olduğu söylentileri devam etti. On yıl sonra, Kutsal Şövalyeler kendileri bir darbe düzenlediler ve böylece Liones Krallığı'nın yeni, zalim hükümdarları oldular.

#23 Fairy Tail – IMDB: 8.00

İzlenme Sayısı: 35.434.110~

MAL: 7.75

Bölüm Sayısı: 175

Yıl: 2009, 2013

Türler:  Aksiyon , Macera , Komedi , Sihir , Fantezi , Shounen

Mangaka: Hiro Mashima

Konusu: Fiore'nin mistik ülkesinde sihir, günlük yaşamın önemli bir parçası olarak var. Sayısız sihir loncası, tüm sihirli aktivitelerin merkezinde yer alır ve benzer düşünen büyücülerin bir araya gelerek iş taleplerini üstlenmeleri için mekan görevi görür. Bunların arasında, Fairy Tail diğerlerinden güç, ruh ve aile yeri olarak öne çıkıyor.Lucy Heartfilia, göksel kapı anahtarlarını arayan genç bir büyücü ve hayali, bu ünlü loncaya katılarak tam teşekküllü bir büyücü olmaktır. Aramasında, Natsu Dragneel ve Natsu'nun üvey babası ejderha Igneel'i bulma arayışındaki ortağı Happy ile karşılaşır.

#24 Boku dake ga Inai Machi – IMDB: 8.50

İzlenme Sayısı: 34.780.020~

MAL: 8.41

Bölüm Sayısı: 12

Yıl: 2016

Türler: Gizem, Psikolojik, Doğaüstü, Seinen

Mangaka: Kei Sanbe

Konusu: Trajedi vurmak üzereyken Satoru Fujinuma, kaza meydana gelmeden birkaç dakika önce kendisini geri gönderilmiş bulur. 29 yaşındaki bağımsız manga sanatçısı, birçok hayatı kurtarmak için "Revival" adını verdiği bu güçlü ama gizemli fenomenden faydalandı.Ancak, kendisine yakın birini öldürmekle haksız yere suçlandığında, Satoru bir kez daha geçmişe, ancak bu kez 1988'e, 18 yıl öncesine geri gönderilir. Kısa süre sonra, cinayetin, sınıf arkadaşlarından biri olan tek ve gizemli Kayo Hinazuki'nin çocukken kaçırılması ve öldürülmesiyle bağlantılı olabileceğini fark eder. Bu, işleri düzeltmek için onun son şansı.

#25 Bleach – IMDB: 8.10

İzlenme Sayısı: 34.582.260~

MAL: 7.80

Bölüm Sayısı: 366

Yıl: 2004, 2012

Türler: Aksiyon , Macera , Komedi , Süper Güç , Doğaüstü , Shounen

Mangaka: Tite Kubo

Konusu: Ailesi, insan ruhlarını yutmaya çalışan yozlaşmış bir ruh olan Hollow tarafından saldırıya uğrayana kadar Ichigo Kurosaki sıradan bir lise öğrencisidir. O sırada Hollow ile savaşında yaralanmış Rukia Kuchiki Shinigami ile karşılaşır. Ichigo Kurosaki, ailesini kurtarabilmek için Rukia Kuchiki’nın yardm teklifini kabul eder ve bir Shinigami olur. 

#26 Kill la Kill – IMDB: 7.90

İzlenme Sayısı: 34.373.160~

MAL: 8.13

Bölüm Sayısı: 24

Yıl: 2013, 2014

Türler: Aksiyon , Komedi , Süper Güç , Ecchi , Okul

Mangaka: Ryō Akizuki

Konusu: Babasının öldürülmesinden sonra Ryuuko Matoi, katilini aramak için çorak topraklarda dolaşıyor. Tek ipucunu - icadının eksik yarısı olan Makas Bıçağı - takiben, diğerlerinden farklı bir lise olan prestijli Honnouji Akademisi'ne gelir. Akademi, güçlü astları Elite Four ile birlikte heybetli ve soğuk kalpli öğrenci konseyi başkanı Satsuki Kiryuuin tarafından yönetiliyor. Okulun acımasızca rekabetçi hiyerarşisinde Satsuki, kullanıcıya benzersiz insanüstü yetenekler kazandıran "Goku Üniformaları" adı verilen en iyi özel kıyafetleri bahşediyor.

#27 One Piece – IMDB: 8.70

İzlenme Sayısı: 34.158.570~

MAL: 8.48

Bölüm Sayısı: 940 (Devam Ediyor)

Yıl: 1999, ~

Türler: Aksiyon , Macera , Komedi , Süper Güç , Drama , Fantezi , Shounen

Mangaka: Eiichiro Oda

Konusu: Gol D. Roger, Grand Line'da yelken açan en güçlü ve en kötü şöhretli varlık olan "Korsan Kralı" olarak biliniyordu. Roger'ın Dünya Hükümeti tarafından yakalanması ve infaz edilmesi dünya çapında bir değişiklik getirdi. Ölümünden önceki son sözleri, dünyanın en büyük hazinesi One Piece'in varlığını ortaya çıkardı. Sınırsız miktarda zenginlik ve şöhret vaat eden One Piece'ı bulmayı hayal eden adamların Büyük Korsan Çağı'nı ve büyük olasılıkla zaferin zirvesini ve Korsan Kral unvanını getiren bu vahiydi.

#28 Koe no Katachi – IMDB: 8.20

İzlenme Sayısı: 33.610.980~

MAL: 9.01

Bölüm Sayısı: 1 (Movie)

Yıl: 2016

Türler: Okul, Dram, Shounen

Mangaka: Yoshitoki Oima

Konusu: Vahşi bir genç olan ilkokul öğrencisi Shouya Ishida, can sıkıntısını en acımasız yollarla yenmeye çalıştı. Sağır Shouko Nishimiya sınıfına geçtiğinde, Shouya ve sınıfının geri kalanı ona eğlence olsun diye düşüncesizce kabadayılık yapar. Ancak annesi okula haber verdiğinde, kendisine yapılan her şeyden seçilmekte ve suçlanmaktadır. Shouko okuldan ayrılırken, Shouya sınıf arkadaşlarının insafına kalır. Öğretmenler görmezden gelirken, ilkokul ve ortaokul boyunca kalpsizce dışlanır.

#29 Tengen Toppa Gurren Lagann – IMDB: 8.30

İzlenme Sayısı: 33.371.100~

MAL: 8.68

Bölüm Sayısı: 27

Yıl: 2007

Türler: Aksiyon , Macera , Komedi , Mecha , Bilim Kurgu

Mangaka: Kazuki Nakashima

Konusu: Simon ve Kamina, efsanevi yüzeyden gizlenmiş derin bir yer altı köyünde doğup büyüdüler. Kamina, kendisi için bir isim yapmaya kararlı özgür ruhlu bir serseri iken Simon, gerçek bir özlemi olmayan çekingen bir genç çocuktur. Bir gün toprağı kazarken Simon, ikilinin Lagann adını verdiği eski bir savaş eserinin ateşleme anahtarı olduğu ortaya çıkan gizemli bir nesneye rastlar. Simon ve Kamina, yeni silahlarını kullanarak, yukarıdaki dünyayı dolaşan devasa bir silahı olan sıcakkanlı kızıl saçlı Yoko Littner'ın yardımıyla yüzeyden sürpriz bir saldırıyı savuşturur.

#30 Soul Eater – IMDB: 7.80

İzlenme Sayısı: 33.244.890~

MAL: 7.91

Bölüm Sayısı: 51

Yıl: 2008, 2009

Türler: Aksiyon , Fantezi , Komedi , Doğaüstü , Shounen

Mangaka: Atsushi Ubkubo

Konusu: Death City, Shinigami - Lord Death'in kendisi tarafından yönetilen bir teknik akademi olan ünlü Death Weapon Meister Akademisi'ne ev sahipliği yapmaktadır. Görevi: Shinigami'nin fantastik dünyalarının birçok kötülüğüne karşı kullanması için "Ölüm Tırpanları" yetiştirmektir. Ancak bu Ölüm Tırpanları fiziksel silahlardan yapılmamaktadır; daha ziyade bedenlerini Şeytan Silahlarına dönüştürme yeteneğine sahip insan melezlerinden doğarlar ve ancak 99 kötü varlığın ruhunu ve bir cadı ruhunu tükettikten sonra.

#31 Psycho-Pass – IMDB: 8.20

İzlenme Sayısı: 33.088.470~

MAL: 8.39

Bölüm Sayısı: 22

Yıl: 2012, 2013

Türler: Aksiyon , Bilim Kurgu , Polis , Psikolojik

Mangaka: Tow Ubukata

Konusu: Adalet ve onun uygulanması değişti. 22. yüzyılda Japonya, Psiko-Geçiş olarak bilinen suç kastı belirtileri için zihinsel durumlarını inceleyerek her vatandaşın tehdit düzeyini belirlemenin nesnel bir yolu olan Sibyl Sistemini zorlar. Müfettişler, en ufak bir kötü niyet taşıyan herkesi genellikle ölümcül güçle boyun eğdirerek yasayı desteklerler; onların yanı sıra, gizli suçlular haline gelen bıkkın Müfettişler olan Uygulayıcılar, Müfettişlerin kirli işlerini yerine getirme karşılığında görece özgürlük verdiler.

#32 Elfen Lied – IMDB: 8.00

İzlenme Sayısı: 33.072.120~

MAL: 7,59

Bölüm Sayısı: 13

Yıl: 2004

Türler: Aksiyon , Korku , Psikolojik , Doğaüstü , Drama , Romantik , Seinen

Mangaka: Lynn Okamoto

Konusu: Lucy, kısa bir çift boynuz ve görünmez telekinetik ellerle doğan ve onu hükümetin insanlık dışı bilimsel deneylerinin kurbanı olarak gören ve "Diklonius" olarak adlandırılan özel bir insan türüdür. Bununla birlikte, koşullar ona bir kaçma fırsatı sunduğunda, hapis ve işkenceyle bozulan Lucy, onu esir alanlardan kaçarken bir kan deryası ortaya çıkarır.

#33 Cowboy Bebop – IMDB: 8.90

İzlenme Sayısı: 33.001.350~

MAL: 8.79

Bölüm Sayısı: 26

Yıl: 1998

Türler: Aksiyon , Macera , Komedi , Drama , Bilim Kurgu , Uzay

Mangaka: Hajime Yatate

Konusu: 2071 yılında insanlık, Dünya gezegeninin şu anda yaşanamaz yüzeyini geride bırakarak güneş sisteminin birkaç gezegenini ve ayını kolonileştirdi. Inter Güneş Sistemi Polisi, kısmen "Kovboylar" olarak anılan haydut ödül avcılarının da yardımıyla galakside barışı korumaya çalışıyor. Uzay gemisi Bebop'taki paçavra takımı, bu türden iki kişi.Yumuşak ve kaygısız Spike Spiegel, canlı, pragmatik ortağı Jet Black tarafından dengelenirken, çift, ödül peşinde koşarken ve ödülleri toplayarak geçinir. Yolculuklarında tanıştıkları yeni üyelerin eklenmesiyle rota dışına çıktı - Ein, genetiği değiştirilmiş, oldukça zeki bir Galce Corgi; hafıza kaybı yaşayan esrarengiz bir düzenbaz olan femme fatale Faye Valentine; ve tuhaf bilgisayar ustası Edward Wong - ekip, her üyenin karanlık ve gizemli geçmişini yavaş yavaş ortaya çıkaran heyecan verici maceralara atılıyor.

#34 Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! – IMDB: 7.90

İzlenme Sayısı: 32.948.700~

MAL: 8.16

Bölüm Sayısı: 10

Yıl: 2016

Türler: Macera , Komedi , Fantezi , Büyü , Parodi , Doğaüstü

Mangaka: Takaomi Kanasaki

Konusu: Lise öğrencisi Kazuma Satou, bir oyun satın almaktan dönüş yolunda gülünç ve acınası bir ölümden sonra kendini Aqua adında güzel ama iğrenç bir tanrıçanın önünde otururken bulur. NEET'e iki seçenek sunuyor: cennete devam edin ya da her oyuncunun rüyalarını süsleen bir dünyada reenkarne olun - gerçek bir fantezi dünyası! Yeni bir hayata başlamayı seçen Kazuma, köyleri terörize eden İblis Kralı yenmekle görevlendirilir. Ancak gitmeden önce, arayışında ona yardımcı olması için her türden bir eşya seçebilir. Gelecekteki kahraman, Aqua'yı seçer. Ancak Kazuma ciddi bir hata yaptı — Aqua tamamen işe yaramaz! 

#35 Sen to Chihiro no Kamikakushi – IMDB: 8.60

İzlenme Sayısı: 32.930.400~

MAL: 8.85

Bölüm Sayısı: 1 (Movie)

Yıl: 2001

Türler: Macera , Doğaüstü, Dram

Mangaka: Hayao Miyazaki

Konusu: İnatçı, şımarık ve saf 10 yaşındaki Chihiro Ogino, yeni evlerine giderken anne ve babasıyla birlikte terk edilmiş bir eğlence parkını keşfettiklerinde bundan pek memnun kalmaz. Dikkatli bir şekilde içeri girerek, bu yerde göründüğünden daha fazlası olduğunu fark eder, çünkü alacakaranlık çöktüğünde garip şeyler olmaya başlar. Ebeveynlerini domuza dönüştüren hayaletimsi görüntüler ve yiyecekler sadece bir başlangıç — Chihiro farkında olmadan ruhlar dünyasına geçti. Şimdi kapana kısılmış durumda, esrarengiz Haku'nun ve yol boyunca karşılaştığı benzersiz karakterlerin yardımıyla ruhlar arasında yaşama ve çalışma cesaretini toplamalıdır.

#36 Another – IMDB: 7.60

İzlenme Sayısı: 32.800.620~

MAL: 7.52

Bölüm Sayısı: 12

Yıl: 2012

Türler: Gizem, Gerilim, Korku, Doğaüstü, Okul

Mangaka: (Light Novelden Uyarlama) Yukito Ayatsuji

Konusu: 1972'de, Yomiyama Kuzey Ortaokulu'nun Misaki adlı 3-3 sınıfındaki popüler bir öğrenci, okul yılı içinde vefat etti. O zamandan beri, Yomiyama kasabası, derinlerde saklı karanlık sırlardan korkan bir atmosferle örtülüyor.

Yirmi altı yıl sonra, 15 yaşındaki Kouichi Sakakibara, Kuzey Yomiyama'nın 3-3 sınıfına geçer ve kısa bir süre sonra tuhaf, kasvetli bir havanın tüm öğrencilerin üzerinde asılı olduğunu keşfeder. Ayrıca kendisini gizemli, göz bandı takan öğrenci Mei Misaki'ye çeker; ancak sınıfın geri kalanı ve öğretmenler ona sanki yokmuş gibi davranıyorlar. Mei dahil herkesten gelen uyarılara aldırış etmeyen Kouichi, sadece ona değil, Kuzey Yomiyama'nın 3-3. Sınıfını saran korkunç fenomenin arkasındaki gerçeğe de yaklaşmaya başlar.

#37 Kiseijuu Sei no Kakuritsu – IMDB: 8.30

İzlenme Sayısı: 32.528.700~

MAL: 8.43

Bölüm Sayısı: 24

Yıl: 2014, 2015

Türler: Aksiyon , Bilim Kurgu , Korku , Psikolojik , Drama , Seinen

Mangaka: Hitoshi Iwaaki

Konusu: Birdenbire geldiler: Dünya'ya inen ve savunmasız hedeflerin beyinlerine girerek hızla insanlığa sızan asalak uzaylılar. Bu doyumsuz varlıklar, ev sahiplerinin tam kontrolünü ele geçirirler ve şüphesiz beslenmek için çeşitli biçimlere dönüşebilirler.

#38 Ansatsu Kyoushitsu – IMDB: 7.60

İzlenme Sayısı: 31.528.470~

MAL: 8.14

Bölüm Sayısı: 22

Yıl: 2015

Türler: Aksiyon , Komedi , Okul , Shounen

Mangaka: Yūsei Matsui

Konusu: Gizemli bir yaratık, ayı kalıcı bir hilala indirdiğinde, Kunugigaoka Ortaokulu'nun 3-E sınıfı öğrencileri kendilerini muazzam bir görevle karşı karşıya bulurlar: Dünya benzer bir kaderi yaşamadan önce felaketten sorumlu yaratığı öldürmek. Bununla birlikte, Koro-sensei (yok edilemez öğretmen) olarak adlandırılan canavar, özgürce gösterdiği 20 Mach'a kadar hızlarda uçabiliyor ve onu dünya dışı tozunda bastırmak için her türlü girişimde bulunuyor. Dahası, 3-E'nin uyumsuzları kısa sürede garip, dokunaçlı canavarın yılmaz olmaktan çok daha fazlası olduğunu anlar - sahip oldukları en iyi öğretmen o!

#39 Death Parade – IMDB: 7.90

İzlenme Sayısı: 31.516.710~

MAL: 8.21

Bölüm Sayısı: 12

Yıl: 2015

Türler: Oyun, Gizem, Psikolojik, Dram

Mangaka: Yuzuru Tachikawa

Konusu: Ölümden sonra cennet ya da cehennem yoktur, sadece reenkarnasyon ile unutulma arasında duran bir çubuk vardır. Orada görevli, yakın zamanda ölenlerin çiftlerine, ya reenkarnasyona yükselme ya da boşluğa düşme kaderlerinin bahse gireceği rastgele bir oyuna meydan okuyacak. İster bowling, dart, hava hokeyi veya ikisinin arasındaki herhangi bir şey olsun, her insanın gerçek doğası, barın efendisinin kaprislerine göre dans eden korkunç bir ölüm ve anı geçidinde ortaya çıkacak. Öbür dünyanın hakemi Decim'in beklediği Quindecim'e hoş geldiniz!

#40 Mob Psycho 100 – IMDB: 8.50

İzlenme Sayısı: 31.450.950~

MAL: 8.50

Bölüm Sayısı: 12

Yıl: 2016

Türler: Aksiyon, Yaşamdan Kesitler, Komedi, Doğaüstü

Mangaka: One

Konusu: Sekizinci sınıf öğrencisi Shigeo "Mob" Kageyama, içlerindeki psişik hüner kaynağına genç yaşta girdi. Ancak güç, becerilerindeki potansiyel tehlikeyi anladığında bir sorumluluk olduğunu çabucak kanıtlar. Gücünü bastırmayı seçen Mob'un yeteneğinin şimdiki kullanımı, uzun süredir aynı numaralardan sıkılan Tsubomi'yi etkilemektir.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Bir cevap yazın

Loading…

One Piece Tarzı Animeler

One Piece Tarzı Animeler

Gravity Falls Tanıtım ve İnceleme