Eğitim Hayatında Çocuklara Öneriler

 

Eğitim Hayatında Çocuklara Öneriler

Eğitim hayatı her yaş grubu için büyük bir öneme ve role sahiptir. Eğitimsiz insan susuz ağaca benzer ve eğitim almadan hayatta bir yerlere gelebilmek ve kendini geliştirebilmek gerçek anlamda zordur. İyi yerlere gelmek isteyen bireyler henüz çocuk yaşta eğitimin önemini kavramakta kendini her türden geliştirmeye devam etmektedir. Bu nedenle çocukların eğitim hayatında da yer alması gereken bazı hususlar mevcuttur. Uzmanların vermiş olduğu öneriler, ebeveynlerin ve öğretmenlerin vermiş olduğu öneriler dâhilinde kapsamlı ve net öneriler mevcuttur. Çocuklar eğitim hayatları boyunca amaçları doğrultusunda çalışmalıdırlar. Hedeflerinin dışına çıkmadan ve sürekli olarak hedef değişikliği yapmadan tek bir çizgi üzerinde net, kapsamlı, özgür düşünce ile ilerlemelidir.

Eğitim Hayatında Çocukların Kararlarına Saygı Duyulmalıdır

Çocuklar henüz küçük yaş grubu içerisinde yer almalarına rağmen mutlaka bir meslek sahibi olmayı isterler ve ne olmak istediklerine küçük yaşta karar verirler. Bu durum göz önüne alındığında çocuklar mutlaka hedeflerin şaştırılmamalı ve kararlarına saygı duyulmalıdır. Çocuklar eğitim hayatlar boyunca mutlaka bol bol okumalı, yazmalı, yaratıcı olmalı ve eğitsel oyunları, şarkıları, sloganları, figürleri, resimleri ve daha pek öğeyi mutlaka hayatlarında barındırmalıdır. Aksi takdirde gelişim bir yerde duraksar ve ilerlemesi zor olur. Özellikle de internet ve teknoloji kullanımı ile yakından ilgilenmeli ve eğitsel oyunlar ya da gelişime katkı sağlayan oyunlar ile daha yakından ilgilenmelidirler.

Minecraft İle Çocuklar Gelişsin

İnternet ortamında gittikçe daha fenomen hale gelen ve çocukların büyük ilgisiyle karşılaşmakta olan Minecraft oyununu çocuklar çok seviyor. Her geçen gün daha fazla çocuk tarafından sevilen ve sevilerek oynanan bu oyunda çeşitli üç boyutlu küpler yer alıyor ve çocuklar bu küpleri kullanarak, yaratıcılıklarını ortaya koyarak hem zihinsel hem de el becerisi olarak gelişerek tasarımlar ortaya çıkarıyorlar. Beş bölümden oluşan oyunun tüm bölümlerini çocuklar hayranlıkla oynuyor ve içlerinde yatan tasarımcı ruhlarının nasıl ortaya çıktığını da kendilerini gözlemleyerek görmüş oluyorlar. Aynı zamanda bu oyun ile çocuklar başka ülkelerden çocuklar ile arkadaşlık kurabiliyor ve sosyal ağlarını da genişletebiliyorlar. Minecraft oyununu ve oyun la ilgili modları,harita skin vs benzeri şeyleri indirmek isterseniz minecraft-indr.com a bakmanız yeterli olacaktır.

Bir Cevap Yazın

Loading…

Yaşam Taşı : Kralsız Ülke Bölüm 11

Maid Sama! Mangası Ağustos Ayında Yeni Özel Bölüm Aldı