#Bunu 15 numaralı ile değiştirdim. Deniyorum

Death Note’ın Yönetmeni Twitter Hesabını Sildi!!

Netflix’in Death Note live-action’ı, Death Note mangasının yaratıcıları Tsugumi Ohba ve Takeshi Obata‘dan aldığı olumlu eleştirilere rağmen hayranlar ve eleştirmenlerden karışık eleştiriler aldı. Hayal kırıklığına uğramış bazı hayranlar şikayetlerini filmin yönetmeni Adam Wingard’ın Twitter hesabına yazmaya karar verdiler.

Bir şekilde bazı insanların aşırı eleştirileri Wingard’ın Twitter hesabını silmesine yol açtı. Ağır eleştirilere ek olarak Wingard’a film uyarlamasına tepki olarak ölüm tehditlerinde de bulunuldu. Hesabı sosyal ağdan kaybolmadan az önce, Wingard son olarak şöyle bir Tweet attı: “Artık vitesi GvK’ya çevirmenin zamanı geldi. Karanlığa gidiyorum.” Wingard bu Tweet’inde sıradaki projesi olan Godzilla vs. Kong‘u kastetiyordu.

Geçtiğimiz günlerde, Wingard sebepsizce kendisine saldırıp duran “troller”i Twitter’a şikayet etti. 26 Ağustos’taki bir Tweet şu şekilde: “Üzgünüm troller ama sanatçı uzu mesafe koşularını daima kazanır.” Ardından bildirildiğine göre şunları yazdı: “Bu tweetten bir sürü kişinin kişisel saldırı anlamı çıkarmasını seviyorum. Bu neredeyse bir trol yemi. Böylece kendi kendilerini ortaya çıkaracaklar.” Yapıcı eleştiri alma isteğini de şu şekilde gösterdi: “Film eleştirisi yapmak, twitterda yapımcıları taciz etmekten farklıdır.

Orijinal Death Note anime ve mangasının hayranlarının yapımdaki değişikliklerden dolayı üzgün olmasının anlaşılabilirliğinin yanında, pek çok Twitter kullanıcısı uygunsuz biçimde taviz edilen Wingard’ın haklı olduğunu düşünüyor. Aşağıda Wingard’ın Twitter hesabını silmesiyle ilgili bazı Tweetler (Resimlerin altında çevrileri yazmaktadır) :

 

 

 

Çevrimiçi film topluluğu için utanç verici bir gün. Bu sadece kahrolası bir film. Bunu da bir insanın yapmış olduğunu unutmayın.

Böylece Adam Wingard Death Note hayranlarının gönderdiği ölüm tehditleri yüzünden Twitter hesabını sildi? Cidden mi? Siktirin gidin, sizi pis, nefretlik katırlar. 

Sevgili Adam Wingard,

DEATH NOTE’ı çok beğendim.

Sevgili beğenmeyen insanlar,

Umurumda değilsiniz.

Eğer Adam Wingard’ın yaptığı filmi sevmemeniz yüzünden Twitter’dan kaçmış olmasıyla bir sorununuz yoksa, beni takipten çıkarın.

Adam Wingard’ın ölüm tehdidi vb. şeyler alması üzücü, bir filmi sevmek ya da nefret etmek bir adamı ölümle tehdit etmek için asla yeterli bir sebep olamaz.

 

Film Netflix üzerinde 25 Ağustos’ta yayınlandı. Filmde Light Turner rolünde Nat Wolff, L rolünde Keith Sranfield, Mia Sutton rolünde Margaret Qualley, Ryuk’un seslendirmesinde Willem Dafoe, Watari rolünde Paul Nakauchi ve James Turner rolünde Shea Whigham oynuyor.

Wingard filmin yayınlandığı gün verdiği bir röportajda “en az 2, belki 3 filmlik bir seri planlandığı” bilgisini vermişti.

Önceki filmler, roman, oyun, müzikal ve diğer uyarlamalara ek olarak, Alman yayımcı Lübbe 12 saatlik bir sesli Death Note drama uyarlaması yapıyor. Dramanın hem İngilizce hem de Almanca versiyonları olacak.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Bir cevap yazın

Loading…

Kadokawa ‘nın En İyiler Anketinin Ön Sonuçları Geldi!!

Golden Time Tanıtım ve İnceleme!!