#Bunu 15 numaralı ile değiştirdim. Deniyorum

Dark Passage’in Düşen Grafiği

TÜRKİYENİN ŞAMPİYONU NASIL DEĞİŞTİ ?

Dark Passage için kaybetmek yabancı bir deneyimdir.

DP1_2

Rakipleri tarafından çoğu zaman eleştirilmelerine rağmen Türkiye’de ligi domine eden tek takımdı. Her şey çok iyi gitmesine karşın fark edemedikleri bir şeyler vardı. Hiçbir zaman sıkıntıyla yüz yüze gelmeyen  takım için sanki bütün sıkıntılar birden bire geliyor gibiydi.

 

Karanlık Zamanlar

 

Geçen sezonu başarılı bir şekilde bitiren Dark Passage ‘in saltanatının devam edeceği bekleniyordu. Fakat takımda bu sezonun başından beri bi istikrarsızlık vardı. Ayrıca geçen yılki şampiyon ekipten sadece 2’sini  ellerinde tutabildiler. Bunlar ; Orta Koridor Oyuncusu Koray ‘Naru’ Bıçak ve Ormancı Atakan ‘Crystal’ Aydın.

 

Sezon öncesinde rakipleri HWA Gaming’e Üst Koridor Oyuncusu Asım ‘fabulous’ Karakaya’yı kaptıran Dark Passage takımı kaybettiği oyuncusu yerine Kaan ‘Elwind’ Atıcı ile anlaştı. Elwind’in iyi oynamasına rağmen Türkiye Şampiyonlar Liginde ilk defa ikinci oldu.

 

Sezon ortası arasında daha fazla değişiklikler oldu. Uzun zamandır Saldırı Gücü Taşıyıcısı olarak görev yapan Anıl ‘HolyPhoneix’ Işık fabulous’un da bulunduğu HWA takımına katıldı. Ayrıca destek oyuncusu Omid ‘Touch’ Rosander yedeğe alınmıştı.

 

Takım sahibi Ertuğ Okçuoğlu iki deneyimli oyuncunun gitmesini acı verici olarak nitelemişti. Okçuoğlu yaptığı açıklamada ‘ Oyuncuları değiştirmek ve uyum sürecini geçirmeyi sevmiyorum. ‘ demişti. Touch ne olup bittiğini anlamıyordu. Bir önceki sezonda takım İngilizce konuşurken yüksek stresten artık takım içinde Türkçe konuşuluyordu.

 

Ertuğ Okçuoğlu yeni bir liste ile çözüm arayışlarına girdi. Bu çözümün ise 5 Türk oyuncu ile olacağını düşünüyordu. Bunun için HWA Gaming’den Saldırı Gücü Taşıyıcısı Berkay ‘Zeitnot’ Aşıkuzun ve Team Turquality’den Destek Gücü Onur ‘Zergsting’ Ünalan’ı transfer etti.

 

Bu istikrarsızlıktan en fazla yararlanan takım Beşiktaş Spor Kulübü oldu. Siyah Beyazlı ekip Kış Finalinde Dark Passage takımın üstünde birinci olarak gücünü göstermiş oldu. Beşiktaş takımının başarısı eşit olarak şans,beceri ve zamanlamadan oluşuyordu. Finalden sonra açıklamalarda bulunan Elwind ‘ Finalde Beşiktaş’tan üstün olmamıza rağmen önceden yaşadığımız talihsizlikler başarısız olmamıza sebep ve oldu ve kaybettik. Bence Beşiktaş bizim karşımızda çok çok şanslıydı.’

 

Stratejik Değişiklikler

 

Dark Passage takımı tüm listeyi Türk yaparak sorunların hepsini çözmeyi düşünüyorlardı. Yeni oyuncular geldikten sonra asıl sorunlarının iletişim olmadığını,sorunun zihniyet ve strateji olduğunu belirtiyordu Okçuoğlu.

Strateji sorunu olduğunu tespit eden takım  ilk olarak bunu değiştirmek zorunda olduklarını fark ettiler. ‘ Koridoru ve oyunun erken safhasını domine eden bir Destek oyuncusuna ihtiyacımız var’ diye belirtiyordu Elwind. Bununla birlikte aramalara başlayan DP, sonunda eski Giants Gaming oyuncusu Fernando “Rydle” Soria ile anlaştı. Rydle’e ek olarak takımın stratejik vizyonuna yardım etmesi için koçluk pozisyonuna Salih “Auspexa” Kızıldağ getirildi.

 

Son ilave ile takımın çarkları dönmeye başladı. Dark Passage şu an  Playofflar’da 2. Sırada bulunuyor. Sorunlara rağmen takım Dünya Şampiyonası için koşmaya başladı.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

One Comment

Leave a Reply

    Bir cevap yazın

    Loading…

    NBA 2K16’nın Sistem Gereksinimleri Belli Oldu.

    Magicka 2 – İnceleme