#Bunu 15 numaralı ile değiştirdim. Deniyorum

Comic Zenon Dergisinin Mangası Çevrimiçi İngilizce Olarak Geliyor

Tetsuo Hara’nın Ikusa no Ko, Nobo and Her?, ARTE mangaları başlangıç olarak teklif edildi. Japon yayıncı şirket Coamix ve The Silent Manga Audition Komitesi birliğinde Perşembe günü yapılan açıklamaya göre Aylık Comic Zenon dergisine online(çevrimiçi) olarak İngilizce manga yapmayı teklif ettiklerini duyurdular. Şu ana kadarki çıkmış 26 sayının hepsi “Okuyucuların isteklerine göre, İngilizce olarak erişilebilir olacak.” The Silent Manga Audition internet sitesi çoktan 3 adet başlık yayınlamış bulunmakta: Ikusa no Ko -Legend of Oda Nobunaga Çizim: Tatsuo Hara / Hikaye: Seibo Kitahara Hikaye bize başrolünde Japonya’nın ünlü tarihi savaşçısı Oda Nobunaga’yı ele alan bir samuray macerasını anlatıyor. Anlatım şekli ise Fist of the North Star, Keiji vb. mangaların tarzında olacak.

bnr_a_cz001.png

Nobo and Her? Yazar: Molico Ross “Görünmez” kahramanı olan tarzlar daha çok ün kazanırken yazar/yaratıcı olan Molico Ross ise “Okuyucu kişinin hayalindeki kusursuz kızın koruması” konulu bir manga çıkarmış ortaya. Rom-com tarzı manga, üniversite öğrencisi olan ve “görünmez” kızıyla birlikte yaşayan bir karakteri anlatıyor. Manganın yazarı Molico Ross, Japon SILENT MANGA AUDITION ödülünü kazanan isim olmuştu. Bu seri onun için “profesyoneller ligindeki ilk adımı” denilebilir. Büyük bir fan kitlesi oluşturmaya çoktan başlamış bulunmakta.

bnr_a_cz026

ARTE Yazar: Kei Ohkubo 16. yüzyılda yaşayan genç bir kızın hikayesini anlatan bu manganın 1 yılda 8 yeni baskısı çıkmıştı. Sanatın ustası olmak için elinden gelen her şeyi yapan bu kızın başından neler geçecek?

bnr_b_cz045.png

Hara ve Kitahara, Ikusa no Ko mangasını derginin açılış sayısında yani 2010 yılında yayınladılar. Nobo and Her? mangasına ise 2012 yılında başlandı. Bunların yanında ARTE ise 2013 yılında bizlere kendini gösterdi. Dergideki öbür isimlerden bazılarının da anime ve live-action filmi için uğraşlar devam etmekte. Bu isimlerin içinde Angel Heart, DD Hokuto no Ken ve Wakako-zake bulunuyor.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Bir cevap yazın

Loading…

Total War: Warhammer’dan Yeni Video!

Yeni Spor Animesi Ani Tore!