Code Geass Yönetmeninden Yeni Anime!

Shokugeki no Soma’dan Saeki, Ocak ayında anti-suç robot animesi dizaynlıyor.

Kadokawa’nın Newtype dergisinin Kasım sayısında, Cumartesi günü yapılan açıklamaya göre Goro Taniguchi, (Planetes, Code Geass, Maria the Virgin Witch) yeni televizyon animesi olacak Active Raid -Kido Kyoshushitsu Dai-Hakkei- (Active Raid: Mobile Assault Division, Unit 8) projesinde baş yönetmen olarak karşımıza çıkacak. Animenin 2016 Ocak ayında Tokyo MX ve diğer kanallarda çıkması planlanıyor.

img_0910

Noriaki Akitaya (Bakuman., Persona 3 The Movie #1 Spring of Birth, Castle Town Dandelion) anime için yönetmenlik yapıyor. Naruhisa Arakawa (MAOYU, Spice and Wold, Outbreak Company) senaristlik yapıyor. Sanatçı ve manga yaratıcısı olan Shun Saeki (Food Wars: Shokugeki no Soma) orijinal karakter dizaynlarını çizerken Asako Nishida (Love Live!, Simoun, Vampire Knight) ise anime için karakterleri tasarlıyor. Kotaro Nakagawa (Planetes, Code Geass, Prison School) müziği besteliyor.

activeraid01

Taniguchi’nin Code Geass: Lelouch of the Rebellion robot aksiyon anime serisi Japonya’da 2006 yılında yayınlandı. 2008 yılında ikinci sezonunun çıkması ile beraber manga, drama CD’si ve orijinal anime spinoffları da çıktı. Taniguchi’nin son yaptığı yönetmenlik Maria the Virgin Witch televizyon animesinin yönetmenliği olarak görülmekte.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

2 Comments

Leave a Reply

    Bir cevap yazın

    Loading…

    Halo 5: Guardians’da 2 milyondan fazla Özel Spartan karakteri var

    Deus Ex 15. Yılını kutluyor