in

Bleach’in Finali İle İlgili Duygusal Gerçek!!

Ağustos ayında finali yayınlanan Bleach için fanlar oldukça sinirliydi. Hatta mangayı yakanlar vs. olmuştu. Bende sinirli olanlardan biriydim ve bu yazıyı görmemiştim. Bir takipçimizin isteği üzerine bu yazıyı paylaşmak istedim. Normalde Tite Kubo bu mesajı Kasım ayında yayınlamış fakat ben yeni gördüğüm için daha yeni paylaşıyorum. İşte Bleach‘in finaline dair Tite Kubo‘nun paylaştığı hikaye üzücü hikaye 🙁 

BLEACH üç ay önce sona erdi. Hâlâ yapması gereken bir şey olduğu fikri, sürekli aklındaydı. Bu nedenle, öncelikle, okuyucularına teşekkür etmek için Twitter‘ı kullanmak istedi. 

O Bleach‘i 15 yıl boyunca çizmeyi başardı. BLEACH‘ın son bölümünü 1. bölümden bu yana kararlaştırdığı şekilde yazmayı başardığını söyledi. Bu tüm okuyuculara bir teşekkürdü. Yıllarca on binlerce fan mektubu aldı. 3 yaşındaki çocuklardan 78 yaşındaki bayanlara kadar. Her mektubu okuyup sakladı. Ne zaman vazgeçmeyi düşünse mektuplar onun için itici güç oldu.

Ancak sağlığı 10. yılda bozulmaya başladı. Doktoru ona sadece soğuk aldığını söyledi. Geçmişte bir günde daha iyi olurdu. Ancak bu aniden değişti. O bir hafta yataktan çıkamamaya başladı. JUMP Dergisi‘nin her biri bir çift sayı olması durumunda [Ve dolayısıyla önümüzdeki hafta mola verecekler] dinlenmek için bütün hafta yatağında kalırdı. Ancak bir süre sonra  çalışmayı da bıraktı. Daha iyi olduğunu düşündüğünde, yine soğuk alırdı. Ne yaparsa yapsın. Bu sonsuz bir döngüydü. Garip hissetti. Mangaka olarak başarısız olduğunu hissetti. Bir mangaka, belirlenen sürede belirli kaliteye sahip bir manga sunan birisi olmalıydı. Peki o gerçekten seriye devam etmeli miydi? Bitirmeli miydi ? Ancak hikaye hala yarım durumda. Ne yapmalıydı ? Nasıl bitirmeliydi ? Her geçen gün bunu düşünmeye başladı. 

Sonra bir mektup aldı. Bir mektup. Üzerinde isim de adreste olmayan bir mektup.

Hasta bir çocuktan gelmişti. İlaçların artık etki etmediği ve hastahanede yatağa bağlı yaşayan bir çocuk. Hiçbir şeyden zevk alamıyordu çünkü televizyon seyrederken ya da oyun oynarken arkadaşlarıyla geçirdiği zamanları hatırlıyordu. Hastalığının tedavi edilemez olduğunu öğrendi. Eğer öyleyse, hemen ölebilirdi. Geriye kalan günlerini gerçekten yaşamak istedi : 18 ay.

Çocuk, son günlerinin keyfini çıkarmanın bir yolu olarak kendisini manga dünyasına sokmaya karar verdiğini yazdı. Çeşitli mangaları okudu ve BLEACH‘ı keşfetti. BLEACH‘in sonraki cildini okumak isterken yarını düşünmeye başladığını fark etti. BLEACH dünyasını değiştirmişti. BLEACH ona yeniden hayat vermişti. 

Çocuk bu mektubun ölümünden sonra gönderilmesini istedi. Başka bir deyişle, çocuk zaten ölmüştü. Mektup şu cümlelerle bitiyordu : 

“Kubo- sensei sizden son bir isteğim var. Lütfen BLEACH’i çizmek istediğiniz şekilde çizin, tamamlanıncaya kadar. Okumak istediğim budur.”

Kubo‘nun bu mesajı okuyanlardan bir isteği vardı. O insanlara bu mektubu kimin yazdığını bulması konusunda kendisine yardım etmelerini istedi. Bu isteğin ne kadar zor ve bencil bir istek olduğunu bilmesine rağmen “Ona karşı minnettarlığımı ifade etmek istiyorum. Çünkü, bu teşekkür mangasını okuyamayacak” diye belirtti. 

Paylaşılan manganın tamamı aşağıdadır : 

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

51 points
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

Loading…

cs-go-jackpot-oynama-para-kazanma

CS GO Jackpot Hakkında Herşey – Counter Strike Global Offensive

Attack On Titan Hollywood Live Action Mı Geliyor ?