#Bunu 15 numaralı ile değiştirdim. Deniyorum

Ashita no Joe’dan Esinlenen Yeni Anime Çıkıyor

Ikki Kajiwara (yazar takma adı Asao Takamori) ve Tetsuya Chiba‘nın Ashita no Joe mangasından esinlenen yeni bir televizyon animesi 2018’in İlkbahar sezonunda yayınlanacak. Animenin adı Megalobox olup Ashita no Joe mangasını temel alarak farklı bir hikayeyi konu alacak.

Anime, manganın 50. yıl dönümünü kutlamak amacıyla yapılıyor. Yeni hikayede, JD (Junk Dog) denen geçimini sağlayabilmek için yeraltı ringlerinde boks maçlarına çıkmaktadır. O gün JD yine ringe çıkar ama bu kez karşısında belli bir şahıs vardır. JD, bu karşılaşmada her şeyini riske atacaktır.

Yui Moriyama (Koutetsujou no Kabaneri ve Shingeki no Kyojin’in fikir tasarımcısı) seriyi TMS Entertainment‘te yönetiyor ve ayrıca fikir tasarımında da rol alıyor. Katsuhiko Manabe ve Kensaku Kojima senaryoyu yazıyor ve aynı zamanda gözden geçiriyorlar. mabanua ise serinin müziklerinden sorumlu.

Ashita no Joe, eski bir boksörün varisi olan ve Tokyo’daki gecekondu mahallelerinde yaşayan Joe Yabuki isimli bir yetimi konu alıyor. 1968-1973 yılları arasında çıkmış olan manga, zamanında Japonya’da çok tutmuş bir mangaydı. Aynı zamanda kendisinden sonra çıkan spor ve shounen animesi Hajime no Ippo’ya da ilham verdi.

Manga birden çok televizyon animesi ve anime filmine ilham verirken, aynı zamanda 2011’de bir de live-action filmi çıkardı. Bir sahne oyunu da Tokyo’da 2015 yılında oynadı.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Bir cevap yazın

Loading…

Horimiya Manga İncelemesi

En iyi Askeri Kategorisi Animeler – TOP 14