in

Animeyi Ticarete Dökme Çabaları !!

Herkese merhabalar ,

Uzun zamandır atar yazısı yazmıyordum. İlham da gelmiyordu açıkçası 😀 Biliyorsunuz atar yazılarını güzel yazıyorum. Son bir kaç gündür olan gelişmeler bana biraz ilham kaynağı oldu diyebiliriz. Son zamanlarda anime ile admin ve editör olarak ilgilenen arkadaşlar ne dediğimi anlayacaklardır. Bende buna sinirleri bozulan bir insan olarak sessiz kalmak istemedim. Bir işe insanoğlu el atmış da ne zaman o işte masumiyet kalmış ki. İnsanların hırsının, aç gözlülüğünün ve para aşkının dünyada ki en mide bulandırıcı olayların yapı taşı olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu ne zaman Türkiye‘de ki anime dünyasına sıçrayacak diye merakla bekliyordum ve yavaş yavaş emarelerinin ortaya çıktığını görebiliyorum.

 

Biliyorsunuz anime sevgisini farklı tarzlarla ortaya koyan bir çok sayfa var. Herkes sevdiği işi kendi yoğurt yiyişiyle orta koymaya çalışıyor. Açıkçası ben bu renkliliği çok seviyorum. Takip ettiğim bir çok sayfa ve site de mevcut. Figürex yöneticisi olarak değilde bir anime sever olarak hepsini çok seviyorum. Herkes kendi çapında çok çabalıyor ve güzel işler ortaya koyuyorlar. Son zamanlarda birileri bu farklılıkları bu renklilikleri tek elde toplamaya çalışıyor. “Madem anime bu kadar popüler olmaya başladı. Neden bu işi paraya dökmeyelim ki ? “diyorlar. Bu kesimin anime üzerinden kazandığı paranın azımsanacak bir miktarda olmadığını belirtmek istiyorum. Hani siz masum masum anime izliyorsunuz ya. Arkada dönen ticaretten bir habersiniz öncelikle onu söylemek istiyorum. Neyse kazandıkları bu para miktarı bu arkadaşlara yetmemiş ki son zamanlarda bizim gibi faaliyetler gerçekleştiren sayfaların yazarlarına ” Bak sen orada harcanıyorsun ? Senin yazıların öyle kalitesiz ortamlar da ziyan oluyor. Gel bize katıl. Seni şöyle şöyle popüler yapacağız.” gibi tekliflerle gelmeye başladılar.

Ne diyebilirim ki “Çok tatlısınız siz ya 😀 “. Dünya sizin etrafınızda dönüyor sanıyorsunuz. Herkes size mecburmuş gibi hissediyorsunuz. Öyle hissetmeye devam edin lütfen çünkü yakında kendi pisliğiniz de boğulacaksınız ve bende bunu keyifle seyredeceğim. Yapılmaya çalışılan şey kendilerine rakip olabilecek herkesi ortamlardan kaldırmak ya da kendilerine katmak. Onlar dışında anime dünyasında herhangi bir etkinlik istemiyorlar. Neden ? Çünkü bu işten para kazanıyorlar. Neden kazandıkları paranın miktarı daha fazla olmasın ki ? Burada ki sözlerim yanlış anlaşılmasın. Ben çabalamaktan ve büyümekten gocunmuyorum. Herkes kaliteli yazarları kendi bünyesinde toplayıp güzel işler ortaya koymaya çalışabilir. Güzel bir ortam oluşturmaya çalışabilir. Buna her zaman saygı duyarım ve tebrik etmekten de geri durmam. Çünkü anime ve manga benim hobim ve ne kadar güzel işler olursa bende o kadar güzel içerikler okuyabilir ve eğlenebilirim.

Ama sırf para kazanacaksınız diye güzel işler yapmaya çalışan diğer insanların yollarını adil olmayan yöntemlerle tıkarsanız ve onların idealist isteklerine set çekmeye kalkarsanız. Kusura bakmayın buna seyirci kalacak değilim. Figürex‘de yazan insanlardan birisi olarak burada yazdığımız yazıların hepsi yazarken eğlendiğimiz ve sizin geri dönüşleriniz sayesinde kendimizi mutlu hissettiğimiz yazılar. Bizim gibi düşünen ve güzel işler yapan onlarca sayfa var. Hepsi de yazılarını eminim bu hislerle yazıyorlar. Yani sırf siz tekel olmak istiyorsunuz diye bu kadar emek veren insanların emeklerini çöpe atmaya kalkarsanız sonunuzun iyi olmayacağı konusunda sizi uyarmak istiyorum ve kimseninde buna sessiz kalacağını düşünmüyorum. Yani istediğiniz gibi at koşturamazsınız öyle. Burası dingonun ahırı değil. Birilerinin gerçekten emek verdiği ortamlar.

Bu dediğime gülebilirsiniz ya da yalan olduğunu düşünebilirsiniz. Figürex kitlesi oldukça kaliteli bir kitle. Yazar olarak en ufak bir hata yaptığımız zaman kesinlikle atlamayan ve yorumları ile bizi çok bilgilendiren takipçilerimiz mevcut. Bizi eğiten bir kitlemiz var. Her şeyden öte hiç küfretmeyen, tertemiz bir kitle ve biz gerçekten çok mutluyuz. Yani biz mutluyuz. Anlatabildik mi ? Yazılarımız milyonlar okumuyor olabilir ama okuyan binler bizi anlıyor.

O PİS ELLERİNİZİ BİZ VE BİZİM GİBİ SAYFALARDAN UZAK TUTUN…

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

50 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yorumlar

Loading…

Boğa Burcu Anime Karakterleri !!

İkizler Burcu Anime Karakterleri !!