#Bunu 15 numaralı ile değiştirdim. Deniyorum

Akagami Shanks ‘a Ait 10 Efsanevi Replik ( Spoiler İçerir! )

Akagami Shanks ‘a ait 10 Efsanevi Replik!

Herkese merhabalar,

Yeni bir yazı dizisi için deneme amaçlı olarak bu yazıyı yazmaya karar verdim. Eğer ki severseniz, bundan böyle ara ara bizde derin izler bırakan karakterlerin efsanevi sahnelerini birlikte hatırlayabiliriz. Lafı çok uzatmadan yazımıza geçelim 🙂

Öncelikle Akagami Shanks Hakkında Neler Biliyoruz?

Şeytan Meyvesi’ne Sahip Değil

Önce Shanks’ın bir kaç etkileyici özelliğinden bahsedelim. Kendisini Şeytan Meyve kullanıcısı olmayan tek Yonkou olarak biliyoruz. Bu da onu diğer Yonkou’lardan ayıran en büyük özelliklerden bir tanesi. Big Mom’ın Soru Soru no  meyvesi karşıdakinin ruhunu ele geçirmesini sağlarken,Kaido’nun doğu ejderhasına dönüşmesini sağlayan eski bir efsanevi hayvanat bahçesi var.  Blackbeard ise Yami Yami no ve Gura Gura no olmak üzere iki çeşit şeytan meyvesine sahip.Yami Yami no Mi, diğer şeytan meyvelerinin gücünü etkisiz hale getirmesine izin verirken ,Gura Gura no Mi, deprem yaratmasına izin veriyor.

Rocks Pirates Üyesi Olmayan Tek Yonkou

Shanks’la ilgili başka bir tuhaf şey de, Rocks Pirates (Kaya Korsanları)’a üye olmayan tek Yonkou (Karasakal’dan önce) olmasıdır. Yonkou’nun geri kalanı Rocks Pirates üyesiydi.

Haki’yi Gördüğümüz İlk Kişi

Shanks, serinin ilk başlarında çıkışını yapmıştı. Bir Yonkou olmadan önce Luffy ile tanıştı. Seride Haki’yi ve hatta Haoshoku Haki’yi kullanan ilk karakter Shanks. Shanks, diğer Yonkou’dan farklı olarak, güvenebileceği şeytan bir meyvesi olmadığı için tartışmasız en güçlü Haki kullanıcısı. Oda bir keresinde Shanks, Haoshoku Haki’yi Luffy yerine Fish-Man adasında serbest bıraktığında, 100.000 Balıkçıyı devredebileceğini söylemişti.

Eiichiro Oda’ya En Çok Benzeyen Karakter

Oda’ya göre, Shanks ona en çok benzeyen karakter. Shanks’ın sakin ve havalı kişiliğini andırdığını verdiği bir röportajda belirtmişti. Ayrıca Oda, Shanks’ın göze çarpan kıyafetinin ona çok benzeyen başka bir yanı olduğunu da ekledi.

Gryphon

Shanks bir kılıç ustası ve adlandırılmış bir kılıç kullanıyor. Shanks’ın kılıcının adı Gryphon. Şu anda, Gryphon’un hakkında bilgi yok. Bir Meito olup olmadığı bilinmiyor.

Eğer bir tahmin yapmaya çalışırsak, o zaman One Piece’deki en nadir kılıçlardan biri olması muhtemeldir. Mihawk ve Shanks rakiptiler ve ikisinin de geçmişte çok fazla çarpıştığını biliyoruz. Mihawk’un Saij Ō Wazamono dereceli bir kılıcı ve Shanks’ın sıradan bir kılıcı olması mantıksız olurdu.

Korsanlar Kralı Tayfası

Shanks, hayatının başından beri süper güçlü bir korsan değildi. En tepeye giden yolu bulmak zorundaydı. Korsan yolculuğuna Korsan Kralı Gol D. Roger’ın mürettebatıyla başladı. Roger Pirates ile ilgili birkaç sahne içinde örneğin Logue Town’da kaptanının infazında ağlarken görüldü. Logue Town’da, Shanks ve Buggy kendi yollarına gittiler. Bunlardan biri tanınmış bir palyaço, diğeri de serinin en güçlü karakterlerinden biri oldu.

Mihawk ve Shanks

Shanks ve Mihawk arasındaki rekabet seride vurgulanan noktalardan bir tanesi. Whitebeard’e göre, Shanks ve Mihawk’ın rekabeti şiddetliydi. İkisi arasındaki çatışmalar Grand Line boyunca ünlüydü. Mihawk, bir kolunu kaybettikten sonra Shanks ile savaşma konusundaki ilgisini kaybetti.

Ve Luffy

Normalde herkes “Denizciler Kahramanı” nın torununun bir adalet savaşçısı olmasını beklerdi. Ancak zavallı Garp, torununu korsan ateşini yakalamaktan kurtaramadı. Shanks, Luffy ile hala çocukken tanıştı. Luffy, Shanks ve ekibinden o kadar etkilendi ki kendisi korsan olmaya karar verdi.

Luffy Shanks’ı kendince idolleştirdi ve ona çok saygı duyuyor. Shanks, Luffy’yi boğulmaktan kurtarmak için kendi kolunu feda etti. Luffy’ye Hasır Şapka verdi ve Luffy’ye Hasır Şapkayı Shanks’a geri vereceğine dair söz verdi. Serinin en etkileyici sahnelerinden bir tanesiydi.

Shanks hakkında bu kadar bilgi yeter 🙂 Şimdi Shanks ve sahnelerine geçebiliriz 🙂

Akagami Shanks ‘a Ait Efsanevi Replikler!

“Bu şapkayı sana bırakıyorum. Benim için çok değerli.Ona iyi bak ve harika bir korsan olduğunda bana  geri ver!”

“Aferin iyi işti donanma askeri! Hayatını riske atarak gösterdiğin cesaret dünyayı son derece önemli bir değişikliğe sürükleyecek. Daha iyi ya da daha kötü…”

“Bu savaşa bir son vermeye geldim!”

Eğer savaşmaya devam ederseniz … İki tarafta bu anlamsız zaiyattan acı çekecek.Hala daha savaş istiyorsanız… Gelin! Rakibiniz biz olacağız!”

“İkisini de deneyimleyerek, zafer ve yenilgiyi , kaçarak ve gözyaşı dökerek, bir erkek gerçek bir erkek olacaktır.Ağlaman sorun değil ama ileriye doğru bir adım atmalısın!”

“Bu kol ile yeni bir çağa bahse girdim!”

“Benim üzerime içki dökebilirsin. Bana yiyecek fırlatabilirsin. Hatta bana tükürebilirsin bile. Sadece güler geçerim. Fakat… İyi veya Kötü…Kimse dostlarımı incitemez!”

Bizler korsanız! Oyunu kuralına göre oynamayız!

Silahlar tehdit etmek için değildir. Onlar eylem içindir. O silahla birlikte hayatını riske atmaya hazır mısın?

“Onurunun bedeli hayatın değildir”

Akagami Shanks ile  haftalık buraya kadar diyelim. Diğer tanıtım yazılarımız için Buraya tıklayınız.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Bir cevap yazın

Loading…

Azur Kral Kapak Foto

Azur Kral – Bölüm 81 – Miras Alanına Giriş

İsekai manga önerileri

Anime Bilginiz Ne Kadar Derin? – TEST