in

Popmundo Dünyasını Keşfet!

Popmundo evreninin ne kadar büyük bir evren olduğunu ve oyun piyasasında ne denli büyük bir etki yarattığını,çoğumuzun çocukluğundan hafızalarımıza kazınan Popmundo’yu çoğumuz biliyoruz. ‘Bilmiyorum’ diyenleriniz var ise oyunu açıklamalarıyla anlatiyim.

Nedir bu Popmundo?

Popmundo eski adıyla(Popomundo), olan Spelkulturi Sverige ABnin geliştirdiği Availo SE’nin sunucuları sağladığı tarayıcı üzerinden oynanan çevrim içi bir “rol yapma” oyunudur.

Oyunun ana hikayesi gerçek dünyamızda ki gibi başlıyor. Doğuyor,yaşıyor ve istediğiniz zaman karakterinizi öldürebiliyorsunuz.Her ne kadar müzik yaşamı üzerine kurulu olsa da evrenin içinde ayrı bir suç oyunu olduğunu söylemeliyim.Kullanıcı hesabınızla iki oyunu aynı evrende oynayabilirsiniz.Oyun eski zamanlarda popmundo içinde olsa da başka bir oyun adı altında aynı şirket tarafından yönetilmektedir.

Oyun gerçek zamanlı oynanır ve bilgisayar başında olmasanız bile karakteriniz popmundo evreninde yaşamına devam eder. Çevrim içi olmanın yanı sıra dış dünyada ki karakterleri yöneten insanlarla iletişim kurabilir,birlikte dünyayı turne yaparak dolaşabilir hatta oyun içerisinde yer alan çeşitli meslekler yaparak karakterinizi geliştirebilirsiniz. Oyunun 49 Şehir üzerine kurulu olduğunu unutmamak gerekir. Türkiye’den sadece İstanbul,Ankara,İzmir ve Antalya olduğunu söyleyebilirim.

Popmundo’da kendi müzik grubunuzu kurabileceğiniz gibi arkadaşlarınızla birlikte grupta kurabilirsiniz. Grubunuzun müzik türünü seçebilir hatta single ve albüm yaparak kariyerinizin basamaklarını tırmanmaya bir adım yaklaşabilirsiniz. Bunlarla sınırlı değil elbette!

Başarılar; oyun içerisinde zamanla kazanabileceğiniz gibi 3 başarıyı profilinize ekleyebilirsiniz.Başarıların görselliği ile oyunculara hava atmanız da mümkün! Gösterdiğim başarılar benim başarılarımdan ufak bir kesit olduğu gibi oyunda ki başarılara göre sadece birkaçını oluşturuyor. Gelin yukarıda ki bazı başarıları kısaca anlatiyim.

 

İlk Konserimi Verdim: Karakterinizi oluşturduktan sonra size sistem tarafından konser organize ediliyor. İlk konserinizi doğduğunuz şehrin parkında yapabilir ve başarıyı kazanırsınız.

 

İlk Rehberimi Tamamladım: Oyuna yeni başlamış olanlar için oyunu öğretmek amaçlı rehberlerden birisini tamamladığınız takdir de bu başarı size verilmektedir.

 

Şehir Piyangosu Oynadım: Herhangi bir şehrin dükkanına gidip şehir piyangosu oynadıktan sonra bu başarıyı alabilir.Seçtiğiniz beş sayıdan üçünü yada daha fazlasını tuttursanız dahi size başarı gelmektedir.

 

5 Aktivitede Yer Aldım: Bulunduğunuz şehrin halk plajına gidebilir.Arkadaşlarınız ile birlikte grupça tenis raketi,plaj futbolu ve voleybolu oynarak başarıyı kazanabilirsiniz.

Ve daha fazlası!

Oyunun bana göre en güzel yönü zombi avına çıkmaktır.Nasıl zombi avlayabilirim diye sorabilirsiniz kendinize.Hemen anlatmaya başlıyorum.

Oyunun kendi özelliği olduğu gibi zombi avlamaya başladığınız zaman hiçbir şey yapmanıza gerek kalmıyor.Karakteriniz tarafından kendiliğinden günlüğünüz de yazı çıkıyor ve avlamaya başlıyorsunuz anlamına geliyor.Ben ilk zombimi sosyal kulüpler de tanıştığım arkadaşlarım ile avladım.Elimde zombi avlıcak eşyalarım yoktu diyebilirim.

Zombi avlamak için av tüfeği ya da çifte ile birlikte cephane sandığına ihtiyaç duyabilirsiniz. Sadece Ölüler Günü’nde zombi avlanmadığı gibi ‘’Gümüş Sikke’’ ile zombi avına doğru yol alabilirsiniz.Unutmayın! Ne kadar çok zombi avlarsanız o kadar çok başarı kazanırsınız.

Oyunda birçok meslek olduğu gibi bazılarını kendinizi geliştirebileceğiniz yetenekler ile mümkün. Polis,Doktor,Yargıç olabileceğiniz gibi diğer mesleklerde de çalışabilirsiniz.Ben Roma’da Kıdemli Polis Memuru olarak çalışıyorum.Fakat herkes benim gibi olmak zorunda değil! Bunun için istediğiniz meslekte kendinizi geliştirebilir maaşınıza göre ekonominize katkı sağlayabilirsiniz.

Yetenekler oyunun bel kemiğidir aslında.Birçok şeyi yapabilmek için yeteneklere ihtiyaç duyarsınız.Yetenek öğrenmek için şehir dükkanlarından istediğiniz yeteneğe sahip olabilir,okuyabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz fakat bazı yetenekleri satın alamazsınız.Sörf yeteneğini öğrenebilmek için Halk Plajı’nda bir seferlik sörf yapmayı deneyebilir ve yeteneği öğrenebilirsiniz.

Umarım makalemi beğenmişsinizdir.Elimden geldiğince oyun hakkında açıklama yapmaya çalıştım.Oyuna başladığınız zaman beni bulmayı unutmayın!

Ogün Şenay(3424755)

Bu yazı FigureX Sosyal formumuzu kullanarak oluşturuldu. Yazınızı yaratın!

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

55 points
Upvote Downvote

Total votes: 5

Upvotes: 5

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Shin Megami Tensei DSJ, Manga'nın Ocak Ayında Başladığı Bir Başka Rapor – Anime Haber

Ni no Kuni II Oyununda Mücadele, Sahne Arkası İçinde Akan Videolar – Anime Haber