Oyun, Oyun Haberleri

2018’de Çıkması Beklenen Online Oyunlar #1

2018de çıkması beklenen oyunlar

2018’de Çıkması Beklenen Online Oyunlar, yazımız ile oyun yazılarımıza devam ediyoruz. Siz sevgili takipçilerimiz isteği üzerine birazda oyun film ve dizi konularına ağırlık verelim dedik. Bu yazımızda 2018 yılında çıkması olası 4 oyuna yer verdim. Bu bu yazının devamı da olacağından bu şekilde bölmeyi uygun buldum. Lafı daha fazla uzatmadan gelin 2018’de Çıkması Beklenen Online Oyunlar yazımıza geçelim.

2018'de cikmasi beklenen oyunlar

2018’de Çıkması Beklenen Online Oyunlar

1 – Project TL

MMORPG oyun türünün önde gelen firması NCSoft tarafından, uzun zamandır geliştirilmeye çalışılan Lineage oyunun adı Project TL olarak yani Project The Lineage olarak değiştirildi. Oyun mekanikleri aynı olsa da oyun motoru Unreal Engine’e yükseltildi. Oyunculardan gelen geri bildirimler ile birlikte oyunu, oyuncuların istedikleri şekilde geliştirdiler. Başlangıçta oynanabilecek 5 ana sınıf olacak Project TL ilk kapalı beta sürümünün 2018 yılında ancak belirsiz bir tarihte yayınlanacağı belirtildi. 2018 en çok çıkması beklenen oyunlardan…

 

2 – Ascent: İnfinity Realm

Tera, Pubg gibi oyunlara imza atan koreli yapımcı firması Blue Hole ‘in geliştirdiği AİR, bilim kurgu, mecha ve orta çağ birleştiren,  en azından birleştirmeye çalışan, başarılı olabilecek ancak bir o kadar başarısız olabilecek bir mmorpg oyunudur. Tera ve Archeage oyunlarını birleştirip, üzerine gemi inşası ve gemi savaşları gibi mekanikler eklenen bu oyunda yapacak çok fazla şey var ancak bu kadar içeriği dengelemek de aşırı zor bir iştir. Oyunda başlangıç olarak 5 sınıf bulunmaktadır. Oyun gün yüzüne çıkalı çok olmadı ama yapımcılar Kore’de beta yayına başladılar bile.

 

 

3 – Chronicles Of Elyra

Çok yenilikçi bir oyun olan Chronicles of Elyra’da karakteriniz giderek yaşlanıyor ve kalıcı ölüm gerçekleşiyor. Elbette ki bu oyunun sonu olmuyor. Eski karakteriniz oyun dünyasında bir bırakıyor ve yeni karakteriniz bazı farklılıklarla başlıyor.Diğer bir deyişle bir soy başlatıyorsunuz ve her yeni karakteriniz bu soyu takip ediyor. Oyunun yapımcı firmasındaki çalışanların daha önce büyük firmalarda çalışmış olmaları oyunun bir hayalden öte gitmediğini kanıtlar nitelikte.

Bu oyunun henüz yayınlanıp yayınlanmadığını bilemiyorum ancak google arattığımda yayın yılı olarak 2019 yazdığını görebiliyoruz.

Ayrınca bu oyunu yapabilmek için kickstarter sitesi üzerinden bağış toplamışlar. Hedef olarak 900.000$ belirlemişler. Ancak şuanda siteye girip baktığımızda 1,361,435$ toplanmış olduğunu görebiliyoruz.

 

4 – Star Citizen

Uzunca bir süredir Cloud Imperium Games ve Roberts Space Industries tarafından geliştirilen Star Citizen eğer tamamlanmış bir şekilde piyasa çıkabilirse, online oyunlarda bir devrime imza atabilecek harika grafikleri olan uzay temalı bir mmorpg bir oyundur. Sinematikleri enfes olan bu oyunda bir çok ünlü aktör modellenmiş. Erken erişim sürümünde bile 2 milyona yakın aktif oyuncuyu kendine çekebilmeyi başardı. Oyunu satmak yerine oyunda gemi satmayı uygun görülmüş. Ayrıca bu gemi konspetleri harika görünmektedir. Tek kişi 45$ verip tek kişilik gemi alarak oyuna başlayacağınız gibi arkadaşlarınız ile toplanıp daha büyük bir gemi alabilirsiniz. Oyun içerikleri ile çok geniş olan bu oyun biraz tuzlu olsa da bu türü seviyorsanız vereceğiniz paraya inanın değecektir.

 

2018’de Çıkması Beklenen Online Oyunlar #1 yazımız da bu kadar dostlar. Part 2 de görüşürüz.

Ayrıca merak ettiğiniz oyunları bize ileterek inceleme yazıları yazabileceğimizi unutmayın. Elbette ki sadece oyun değil film ve dizi içinde aynı şeyler geçerlidir.

Diğer yazılarımızda görüşmek üzere.

Diğer oyun konulu yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Daha fazlası için ise Figurex.Net

Sağlıcakla ve takipte kalın.

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Bir cevap yazın