#Bunu 15 numaralı ile değiştirdim. Deniyorum

2. Code Geass Filminin Teaser’ı Yayınlandı

Code Geass’ın resmi internet sitesinde Code Geass – Hangyaku no Lelouch- Handou (İsyan Yolu) yani planlanan üçlemenin ikinci filmi için Teaser yayınlandı. Video Zero’nun dönüşüne odaklanıyor. Film Japonya’da 10 Şubat 2018’de gösterime girecek.

 

Sitede ayrıca yeni film için bir afiş de yayınlandı:

 

Sakura Fujiwara filmin tema müziği olan “The Moon” şarkısını hazırlayacak. İlk filmin ending müziği olan Ali Project’in “Yuukyou Seishunka” şarkısı ise yeni filmin Opening müziği olacak. Yuka Aisaka filmin arkaplan müziklerinden olan “Ima wa Koko ni”yi yapacak.

Çıkacak olan 3 filmin başlıkları aşağıdaki gibi:

  1. Code Geass – Hangyaku no Lelouch – Kōdō (Code Geass: Lelouch of the Rebellion – The Awakening Path)(Uyanış)
  2. Code Geass – Hangyaku no Lelouch – Handō (Code Geass: Lelouch of the Rebellion – The Rebellion Path)(İsyan)
  3. Code Geass – Hangyaku no Lelouch – Ōdō (Code Geass: Lelouch of the Rebellion – The Imperial Path)(İmparatorluk)

İlk film Japonya’da 21 Ekim‘de gösterime girdi ve üçüncüsü de Mayıs 2018‘de gösterime girecek.

Filmler 2 sezonun toplamda 50 bölümünün özeti mahiyetinde olacak. Yapım filmler için tüm noktaları yeniden ele alacak ve yeni sahneler de içerecek.

İlave olarak, 2 yeni yan çalışma haberi de Sunrise‘ın yeni light novel yayınevi Yatate Bunko‘nun resmi internet sitesine düştü. İlk yan çalışmanın başlığı Code Geass: Hangyaku no Lelouch Gaiden – Shiro no Kishi, Kurenai no Yasha (Code Geass: Lelouch of The Rebellion – Lancelot & Guren) ve bu çalışma hem Suzaku hem de Kallen‘in hikayesini konu alacak ama orijinal hikayeye bağlı kalmayacak. Bisui Takahashi senaryoyu yazıyor ve Takahiro Kimura karakter tasarımlarını çiziyor. Astrays ise yeni Knightmare Frame tasarımlarından sorumlu.

İkinci yan çalışmanın başlığı ise Code Geass Danshou – Mosaic no Kakera. (Code Geass Story Fragment – Piece of the Mosaic) Bu ise ana hikayedeki olaylardan etkilenmiş ve hayatları değişmiş 6 kişinin hikayesi üzerine geniş kapsamlı bir çalışma olacak.

Orijinal Code Geass: Hangyaku no Lelouch anime serileri Japonya’da 2006 yılında gösterime girdi, Code Geass: Hangyaku no Lelouch R2 ise 2008 yılında. Adult Swim internet üzerinde her iki seriyi Kuzey Amerika’da 2008’de yayınladı. Bandai Entertainment her iki sezonu Kuzey Amerika’da DVD, Blu-ray Disc ve manga olarak 2012’de yayınladı. Funimation, serilerin lisanslarını 2013’te duyurdu. Şirket ayrıca Code Geass: Fukkatsu no Lelouch (Code Geass: Lelouch of the Resurrection) başlıklı bir devam hikayesi tasarlıyor. Hikayenin formatı ise henüz bildirilmedi.

5 bölümlük Code Geass: Boukoku no Akito OVA‘ları orijinal serinin yan çalışmaları ve ilk sezonla ikincisinin arasında geçiyor. İlk bölüm Japonya’da 2012’de gösterildi ve beşinci ve son bölüm de Şubat 2016’da sinemalara girdi.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Bir cevap yazın

Loading…

Made in Abyss’in İkinci Sezonundan Yeni Teaser

Anime! Anime! Okuyucuları En İyi Waifu’yu Oyladı