Yaoi Anime ve Manga Önerileri

Kuzey Amerika’da, Japonya’dan daha fazla popülerlik seviyesine sahip olmasıyla birlikte Yaoi anime-mangalar, cinsel içeriklerin romantizmle harmanlanmasını işliyor.

Yaoi Anime Önerileri

Ai no Kusabi

Tanagura toplumu, Amoi gezegeninde yaşamlarını sürdürmekle birlikte Jupiter adlı bilgisayar tarafından yönetilmektedir. Toplumun tamamı erkek olmakla birlikte, toplum içinde bulunan sınıf ayrımı ile alt tabakanın bir zevk aracı olarak kullanılması konu edinilmiştir. Elit-alt tabaka çatışması çarpıcı şekilde izleyicilere aktarılmaktadır.

Fake

İki New York polisinin işlendiği anime, Dee adlı polisin Ryo’ya hissettikleriyle izleyicilerin karşısına çıkmaktadır. İki polisin İngiltere’ye tatile gitmesiyle birlikte baş başa kalmaları olaylar nedeniyle imkansız hale gelmeye başlamıştır.

Finder no Hyouteki

Serbest fotoğrafçı olan Takaba Akihito, 23 yaşında bir genç olmasıyla birlikte her zaman büyük haberler ile ilgilenmektedir. Suç lideri olma özelliğine sahip olan Asami Ryuichi’nin iş anlaşması yaparken fotoğraflarını çekmeyi başaran Takaba Akihito, daha sonra Asami tarafından kaçırılarak tecavüze uğrar. Tecavüzle birlikte birbirlerine aşık olma süreçleri başlayacaktır.

Fuyu no Semi

Birbirlerine en başından beri düşman olan iki klan içerisinde yer alan Akizuki Keiichirou ve Kusaka Touma adındaki samurayların trajik hikayesi anlatılmaktadır.

Love Pistols

İstememesi halinde fazla dikkat çeken Norio’nun, çektiği dikkati anlayamamasıyla beraber bir gün merdivenlerde yakışıklı bir erkeğin kollarında kendisini bulur. Norio, kendisini daha sonra farklı türlerin yaşadığı bir yer içerisinde bulacaktır.

 

Yaoi Manga Önerileri

Seinen wa Ai o Kou

Lise öğrencisi olan Kaeda’nın cinsel eğilimini saklama çabası manganın konusu olmaktadır. Okuda’ya karşı beslediği hisler için kendini suçlu hissetmesiyle beraber hislerinin çatışması arasında kalıyor.

Caste Heaven

Acımasız bir iskambil oyununun öğrenciler arasında oynanması konusunun işlendiği manga, oldukça sürükleyici bir özelliğe sahip. İskambil kartlarının sosyal sınıflara ayırmasıyla kral, liderlik konumunda bulunuyor. Seri içerisindeki olaylar zinciri kralın türlü komplolar ile birlikte en alt tabakaya düşürülmesiyle başlamaktadır. 

Yarichin Bitch Club

Özel erkek lisesi içerisinde geçen olaylarda, ana karakterin aslında fotoğraf kulübüymüş gözüken fakat gerçekte seks kulübü olan kulübe katılımıyla başlıyor. Mangada cinsellik fazla olsa da romantizm seviyesi bunu bastırmayı başarıyor.


Hakkında Fx

Marmara üniversitesi. Blog Yazarı. Sayfa Yöneticisi.

2 Yorumlar

  1. sekai ichi hatsukoi ve junjou romantica bence en güzelleriydi böyle bir listede isimleri olmalıydı bence ^^

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Share This