Fx

etkin 3 gün 8 saat önce

Anime Fanları ve Acilen Bırakması Gereken Davranışlar !!

Anime fanları ve acilen bırakması gereken davranışlar hakkında uzun zamandır yazmak istiyordum aslında. Son zamanlarda gruplarda, sayfalarda, forumlarda bir çok şeyle karşılaşır oldum ve durum gerçekten sinir bozucu olmaya başladı. İzninizle bugün beni rahatsız eden bir kaç şeye değinmek istiyorum.

Otaku Modu

Kelime anlamları o-taku: sizin eviniz veya otaku: fanatik, bağımlı şeklinde kullanılır. Anime Otaku şeklinde kullanıldığında: hayatını animelere adamış kişi anlamını çağrıştırır. Çağımızda bu kelime evrim geçirip herhangi bir şeye (anime, manga) hayatını adamış, aşırı derecede hayranlık duyan, kişilere ya da antisosyal ve kendine özgü sebeplerden ötürü evden çıkmaya korkan bu yüzden değişik bağımlılıkları olan (kolleksiyonculuk,arşivcilik) kişiler için kullanılmaktadır. Kaynak : Wikipedi Şu yazıyı lütfen iyi okuyun çocuklar. Özendiğiniz ve olmak istediğiniz şey ; insanlarla iletişime geçmekten korkan, sosyal hayatını devam ettiremeyen, bir odaya kapanmış ve günün 24 saatini oyun oynamaya ve anime izlemeye ayıran , bana göre psikolojik sorunları olan insanlardan bahsediyoruz. Anime izlemeyi çok seviyorsunuz biliyorum. Bende öyleyim. Hatta anime dışında başka yapım izlemiyorum. Lakin şunu unutmamanız gerekir ; siz ailesi, arkadaşları olan, okula gitmesi gereken, ileride işe girmesi gereken ve aile ebeveynleri olacak çocuklarsınız ve bu çok önemli. Eğer şu an bulunduğunuz yaşları bir odaya kapanarak ve insanlardan uzak olmaya çabalayarak geçirirseniz ; bundan 10 yıl sonra antidepresan hatta psikolojik rahatsızlıklara meyilii bir aileden geliyorsanız şizofreni ve paranoya gibi hastalıklarla uğraşacaksınız. Sürekli oturmaktan kaynaklanan obezite gibi sizi daha çok depresyona ve sıkıntılara sürükleyecek sorunlarla karşılaşacaksınız. İşin özeti Otaku olmak güzel bir şey değildir. Aşırı anime bağımlılığı güzel bir şey değildir. Bu yaşlar sizin en çok eğleneceğiniz, gezeceğiniz , hayatın keyfini çıkaracağınız yaşlar. Hepimizin aile olsun okul olsun çeşitli sorunları var. Unutmayın sorunlar her zaman olacak. Önemli olan sizsiniz.

Aşırı Anime Fanatikliği

Bir animeyi izlediniz ve çok beğendiniz. Hemen arkadaşlarınızla paylaşmak istiyorsunuz fakat onların sizin gibi düşünmediğini fark ettiniz. İşte o dramatik an. Son dönemlerde aşırı rastladığım şeylerden birisi de aşırı anime fanatikliği. One Piece, One Punch Man, Bleach, Dragon Ball gibi yapımları izleyenlerin hangisinin daha iyi olduğu konusunda tartışmaya girmesi, hakaret ve ağıza alınmayacak küfürlerin hava uçuşması. Tanık olduğum şeyler o kadar çirkin ve seviyesiz ki, ben görürken bu kadar rahatsız oluyorken siz kendinizi bu çirkin duruma nasıl düşürebiliyorsunuz. İzlediğiniz anime sizi derinden etkilemiş olabilir. Bunu arkadaşlarınızla paylaşmak istiyor da olabilirsiniz ama herkes sizin beğendiğiniz animeyi beğenmek zorunda değil. Sevmek zorunda değil. Kendimden örnek verecek olursam Bleach animesinin karakter tasarımlarını çok sevmeme rağmen hikayesinin ve animenin işleniş tarzının kötü olduğunu düşünüyorum. Bana göre iyi bir anime değildi. Şimdi burada küfürler uçuşmasının bir anlamı yok. Siz " Bence efsaneydi. Hikayesi de çok eğlenceliydi." demeniz yeterli.

10 Anime İzledim. Ben bir Otaku'yum

Sırada en sinir bozucu bulduğum kitle var. Bir kaç anime izleme ile anime dünyası hakkında her şeyi bildiklerini zanneden, hiç bir şey bilmediği halde etrafa cahilce konuşup, animeye başlayacak insanları bile soyutlayan kitle. Kimsenin anime izleme konusunda bir uzman ya da cahil olarak nitelendirilmesine gerek yok. Sırf ortam yapabilmek için, kendinizi ön plana çıkarabilmek için bilmediğiniz bir konu hakkında atıp tutmak sizi utanç verici durumlara düşürür. Cahilken atıp tuttuğunuz anlaşılınca daha çok dalga geçilecek ve dışlanacaksınız. Ayrıca üstte belirttiğim gibi Otaku olmak özenilecek bir şey değildir. İlla bir şeylere özenmek istiyorsanız. Çevirmen, editör olmaya. Manga çizimleri yapmaya ya da fan artlar yapmaya özenin. Bu sayede programlar, yaratıcı fikirler edinebilir, kendinize bir vizyon belirleyebilirsiniz.

Bir Animeyi Seven Kitleye Saldıranlar

Nasıl pervasız anime savunucuları varsa , farklı bir animeyi seven kitleye saldırılar da oldukça fazla. Sanırım bundan en fazla payını alan anime Tokyo Ghoul. Artık Tokyo Ghoul sevmek utanç kaynağı haline geldi diyebilirim. "En sevdiğiniz anime nedir?" sorusuna, ola ki birisi Tokyo Ghoul derse ; hemen altına yorum yığınları : "Qameqi , 1000 den 7 çıkarsa kaç kalır, ergen heheheheh" vs. vs. Çok merak ediyorum sizin işiniz gücünüz yok mu ? Ergenliğin getirdiği hiddet duygularını bastıracak başka ortamlar bulun. İnsanları rahatsız etmeyin. Böyle yaparak kendinizi anime üstadı gibi düşünüyor olsanız da aslına cahilin tekisiniz. Ergenlikle suçladığınız insan karşısında ; 7 yaşında oyuncağı elinden alınmış çocuktan farkınız yok. Animeleri izleyen kitle olarak kendinizi tanımlıyorsanız eğer ; kibar olmanın, insanlara yardım etmenin, güzel bir kalbe sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu da bilmeniz gerekir.

Role Play Olayları

Çocuklar lütfen biraz hayal dünyasından çıkın artık. Siz bir anime karakteri değilsiniz. Bu yüzden onlar gibi davranmanız sizi gerçek hayatta tuhaf ve itici birisi yapar. Anime seven küçüklerimle konuştuğum zaman aramızda şöyle konuşmalar geçiyor : Küçük : Abla merhaba * neşeli* Ben : Merhaba tatlım Küçük : Bir şey söylemek istiyorum * utanır, yüzü kızarır* Ben : Dinliyorum Küçük : Erza resimleri de atar mısın ? * Büyük bir umutla bakar* Aramızda geçen yazışmalar bu şekilde olmaya başladı. Uyardığım zaman ise *üzülür*ağlar gibi tepkiler alıyorum. Ben daha çözüm bulamadım. Sizin varsa bana da söyleyin 🙂

Anime Karakterleri Karşılaştırmaları

Kimse kimseye tek atmıyor gençler. Bırakın artık bunları. Her animenin havası, hayal dünyası , evreni farklıdır. Her anime kendi içinde özledir. Goku vs Saitama, Luffy vs Naruto için kavga etmek kadar saçma bir şey yok. Hayır sizi rencide etmek istemiyorum ama lütfen kendinizi ne duruma düşürdüğünüzün farkına varın artık. Gerçekten fazla yorum yapmak istemiyorum çünkü yazarken bile başıma ağrılar girdi. Özetle lütfen yaptıklarınızı yapmadan önce10 kere düşünün. Sonuçlarını değelendirin. Sonra eylemi gerçekleştirin. Eski anime severler animeleri dostluklara, aşklara , aksiyonlara, çizimlere, kurgulanan dünyalara sebep izlerdi. Artık bu tarz okuyucular türediği için kaliteli animelerde yapılmaz oldu. Son dönem animelerinin hepsi absürd fan servisler, bel aşağı komediler. Kısaca içi boş yapımlar. Ne diyebilirim ki...Umarım beni dinlersiniz ...


Cs Go Jackpot Taktiği ve Jackpot Kazanma Hilesi

Cs Go Jackpot sitelerinin çalışma mantığı şöyledir. Ortada skinlerin toplandığı bir havuz vardır. Bu havuzda bir süre limiti veya skin limiti bulunur. Skin sahipleri havuza skinlerini yatırır ve yatırdığı skinler değerinde bir hisse alır. Sitenin belirlediği skin sayısı veya süre limiti bittiğinde havuz kapanır. Ardından skin yatıran kişilerin hisse miktarına göre kime çıkarsa o kazanır. Kazanan kişi havuzdaki tüm skinleri alır. Bu yazıda jackpot nasıl kazanılır ? sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

   Cs Go Jackpot Taktikleri

  1. Yöntem

Jackpot sitelerinin çoğu genelde ilk skin yatıran kişiye bonus verir. Böylece kazanma şansınız artar. Bu nedenle havuza ilk skini siz yatırırmalısınız. Fakat bu bonusu verip vermemek siteden siteye değişeceği için kontrol etmelisiniz.
  1. Yöntem

Bu yöntemi tek başınıza uygulayabilirsiniz ve yüksek değerlerde skinlerinizin olmasını gerekir. Örneğin envanterinizde bir tane orta değerde bir tane de yüksek değerde bir eşya var. İlk önce orta değerdeki skininizi jackpota koyun. Ardından bu skininizi jackpotta gören diğer kullanıcılar onu elde etmek için kendi orta değerdeki veya bazen yüksek değerdeki skinlerini yatırırlar. İşte bu durumda siz de o anki havuzun süresi dolmadan son saniyelerde yüksek değerdeki eşyanızı yatırın. Bu sayede siz yatırdıktan sonra havuz kapanır ve daha büyük bir şans elde edersiniz. Ancak bu işlemi havuzda eğer sizin son anda yatıracağınız skinden daha pahalı bir skin varsa uygulamayın. Eğer önce yaparsanız sizin skininizi almak için diğer kullanıcılar çok daha fazla miktarları ortaya koyabilirler.
  1. Yöntem

Bir diğer yöntemde ise en az yanınızda sizin gibi skin sahibi olan bir arkadaşınızın olması gerekmektedir. Bunun da basitçe sistemi şöyledir. Örneğin siz bir skini yatırırsınız ve site size %30 şans verir. Ardından arkadaşınızda bir miktar skin yatırır ve onun da bir şansı olur. Bu sayede kazanma olasılığınız daha da artar. Ardından bu çıkan eşyaları aranızda bölüşüp kazanmaya devam edebilirsiniz. Bu işlem çok etkilidir ama üçten fazla kişilerle yapılırsa zararı olur. Çünkü site kazandığınız zaman hepsini göndermez. Bir miktar komisyon alır ve kalanı size yollar. Eğer bu işlemi çok kalabalık yaparsanız sitenin alıcağı komisyondan dolayı kar edemezsiniz. Bütün şans oyunlarında olduğu gibi en önemlisi kendinizi frenlemeyi bilmektir. Sizin %95 şansınız olsa bile %5 şansı olan birine çıkabilir.    UYARI : İnternet üzerinde birçok Cs Go jackpot hilesi adı altında içerikler bulunuyor. Bu videolar tamamen sizin skinlerinizi veya sitelerdeki puanlarınızı almak için uygulanan yöntemlerdir. Ayrıca Cs Go jackpot winner hack gibi yabancıların koydukları videolarda gösterilenlere güvenmemelisiniz. Her ne kadar videolar çok beğenilmiş veya olumlu yorumlar yapılmış olsa da, bunlar videoyu koyan kişilerin yaptığı ayarlamalardır. İnternetteki Cs Go jackpot win hack programları veya kodlarına bakmak yerine bu taktikleri uygulamak size daha çok kazandıracaktır.


Cs Go Fps Arttırma Yöntemleri – Kesin Çözümler!

Cs Go gibi oyunlarda, iyi oynamanıza etki eden en önemli faktör FPS'dir. Siz ne kadar iyi bir oyuncu olursanız olun oyundan düşük FPS aldığınız zaman hakettiğiniz başarıya ulaşamazsınız. Cs Go FPS sorunu çoğu kişinin başına gelmektedir. Oyundan yüksek FPS alıp daha akıcı bir oyun keyfi yaşamak için uygulanabilecek Cs Go Fps arttırma yöntemleri vardır.

   Cs Go FPS Arttırma 2017

   1-) Sistem Yapılandırma Ayarları

Bu yöntem ile bilgisayarınızın arka planında açık olan ve bilgisayarınızı yavaşlatan gereksiz programları kapatmış olacağız. Bunu yapmak için şu adımları takip edin : Başlat > Çalıştır > msconfig Açılan pencerede genel ayarlarda çıkan başlatma seçeneklerinden "seçmeli başlangıç" yazan seçeneği seçmelisiniz. Ardından üstteki pencerelerden başlatma penceresini seçin. Burada bilgisayarınız açılırken hangi programların çalıştırılacağı yazar. Gereksiz olan kullanmadığınız bütün programların işaretini kaldırın. Ardından bilgisayara reset atın. Bu işlemin bilgisayarınıza bir zararı yoktur. Bu sayede Cs Go Fps arttırma yöntemleri aşamalarından ilkini tamamlamış olursunuz.

   2-) Ekran Kartı 3D Ayarları

Cs Go FPS arttırma yollarından biri de ekran kartı 3D ayarlarıdır. İlk olarak Nvidia veya Amd hangi ekran kartını kullanıyorsanız onun kontrol paneline girin. Ardından görüntü ayarlarından 3D ayarlara girin. Buradaki 3D ayarları, genelde yüksek veya çok yüksek olur. Bunu azaltıp performans ayarına getirin. Ayrıca ekran kartınız güncel değil ise mutlaka güncellemelisiniz.

   3-) Sistem Ayarları

İlk olarak masaüstünüzde bulunan bilgisayarıma sağ tıklayın ve özellikler seçeneğini seçin. Ardından çıkan pencerede sağ alt tarafta "gelişmiş sistem ayarları" diye bir seçenek vardır. Ona girin. Açılan sistem özellikleri adı altındaki pencerede üstteki sekmelerden gelişmiş sekmesini seçin. Buradan "Performans" yazan yerdeki ayarlar butonuna basın. Ardından çıkan seçeneklerden "en iyi performans için ayarla" seçeneğini seçmelisiniz. Ardından uygulaya basıp kapatabilirsiniz.

   4-) Cs Go FPS Arttırma CFG Ayarları

Diğer yöntemlerin aksine bu yöntem Cs Go'nun kurulu olduğu klasörden yapılmaktadır. Oyunun görüntü kalitesini düşürürür ama aldığınız FPS'i arttırır. İlk olarak bu link üzerinden CFG'yi indirin http://bit.ly/KENNYS_CFG_CSGO. İndirdiğiniz Winrar dosyasına sağ tıklayıp "buraya çıkart" seçeneğini seçin. Ardından Cs Go'nun kurulu olduğu yerdek cfg klasörüne girin. Bu klasör steamı farklı bir yere kurmadıysanız bu adrestedir : Bilgisayarım > Yerel Disk (C:) > Program Dosyaları (x86) > Steam > SteamApps > common > Counter-Strike Global Offensive > csgo > cfg Ardından indirdiğiniz cfg klasörü içindeki dosyaları buraya kopyalayın. Ayrıca internete Cs Go FPS arttırma CFG indir yazarsanız, diğer CFG'lere de ulaşabilirsiniz.

   5-) Cs Go FPS Arttırma Kodları

İlk olarak steamın kütüphane kısmından Cs Go oyununa sağ tıklayın ve özellikler seçeneğini seçin. Ardından açılan pencerenin alt tarafında "başlatma seçeneklerini ayarla" adı altında bir seçenek olur ona tıklayın. Buraya şu kodları yazın : -threads 4 -high -nod3dx9ex -freq 75 -refresh 75 +cl_forcepreload 1 -novid ardından tamama tıklayın. Bu Cs Go FPS arttırma kodları görüntü kalitesini düşürür ama aldığınız FPS'i arttırır.

6-) Cs Go FPS Arttırma Konsol Kodları

Bunu yapmak için ilk önce konsolu açmamız gerekir. Konsolu açmak için Cs Go'ya girin. Üstte seçenekler kısmından oyun ayarları yazan yeri seçin. Buradan "geliştirici konsolu etkinleştir" yazan yeri evet yapın. Ardından konsolu açmak için klavyedeki Tab tuşunun üstündeki é tuşuna basın. Karşınıza çıkan konsol penceresine sırasıyla şu komutları yazın. fps_max 100               gl_lightholes 0                        violence_ablood/hblood/agibs/hgibs 0 fastsprites 1                r_mmx 1 Bu Cs Go FPS arttırma konsol kodları oyunun grafiklerine ve aldığınız FPS'e etki eder. Bunları eski haline getirmek için kodların sonunda yazan 0'ları 1, 1'leri 0 yapabilirsiniz. Bu sayede size bütün Cs Go Fps arttırma yöntemleri ni sunmuş olduk.