,

Overlord’un İkinci Sezonu Duyuruldu !!

Serinin ikinci filmi olan ‘’Overlord : Shikkoku no Tenshi’’ nin ardından Overlord’un ikinci sezonun çıkacağı duyuruldu. Ayrıca gösterimin ardından ikinci sezonla ilgili bir duyuru videosu yayınlandı.

Serinin ilk sezonu 2015 yılında 13 bölüm olarak yayınlandı. Hikayemiz popüler bir online oyun olan Yggdrasil’in bir gün kapatılması ile başlıyor, ama baş kahramanımız olan Momonga oyundan çıkış yapmamaya karar veriyor. Daha sonra Momonga ‘’ En Güçlü Büyücü’’ olan iskelet bir varlığa dönüşüyor. Dünya değişmeye devam eder ve oyun yapımı karakterler olan NPC’ler (oyuncu olmayan karakterler)  duygular hissetmeye başlar. Hiç bir ailesi, arkadaşı ya da toplumda bir yeri olmayan bu sıradan genç adam Momonga, bu yeni oyun dünyasını ele geçirmek için çabalamaya başlar.

Overlord, Kugane Maruyama’nın yazımıyla ve So-bin’in çizimleriyle ilk olarak Eylül 2010’da bir internet serisi olarak yayınlanmaya başlanmıştır.  Kadokawa Temmuz 2012′den itibaren Enterbrain etiketi altında bu seriyi yayınlamaya devam etti. Overlord, Kasım 2014‘ten bu yana Comp Ace dergisinde Fugin Miyama çizimiyle bir manga serisi haline getirildi. Manganın Japonyada 2,5 milyondan fazla kopyası basıldı. Serinin 2015 yazında 13 bölümlük anime uyarlaması ve Mart 2017’de Studio Madhouse tarafından iki filmi çekildi.


  • quuin

    Harika bir haber filmlerinden haberim yoktu.

  • Ertuğrullll

    overlordun filmimi varmış bilenler adını yazabilirmi

  • ayxan

    müthiş aynı zamanda da gereksiz bi tespitim var geçen 2 sezon duyurusu yapilmadan 1 gün önce overlordu yeniden izledim sonda ainz victim i de çağırın cocytus da geldiğinde herkesi plana dahil edicez dedi mangada 21 bölüme denk geliyo yani anlıycağımız cocytus 3.5 lvl iskeletle kertenkele adam savaşı kazanmaya çalışırken bizim şu ainz goblin kesip EX kasıyomuş buda gereksiz bi tespit olesine yazayım dedim ????????????????