,

Nisekoi Mangası Sona Erdi


Naoshi Komi‘nin sevilen mangası Nisekoi bu pazartesi Weekly Shounen Jump dergisinde son kez yayınlandı. Manganın en son derlenmiş kitap halinde Ekim ayında çıkacak. 

Orjinal Manga konusu :

Ünlü bir yakuza ailesinin oğlu  Raku Ichijo liseye giden, sıradan olmaya çalışan bir öğrencidir. Bir gün ünlü gangster ailesinin kızı  Chitoge Kirisaki ile sahte bir ilişkiye girmek zorunda kalır. Eğer ikisi arasında bir aşk hikayesi olmazsa birbirine düşman bu iki aile arasında kan gövdeyi götürecektir. Daha sonra ikiside çocukken karşılaştıklarının farkına varırlar. Raku’nun elinde bir kilit Chitoge’nin elinde ise bir anahtar vardır. Peki bunlar ne anlama geliyor ?

İlk olarak 2011 yılında One Shot olarak çizilen manga daha sonra seriye sonrasında ise animeye uyarlanmıştı. İki sezon anime uyarlaması yapılan manga oldukça sevilmişti. Bittiğini görmek üzücü ama gerçek anahtarın kimde olduğunu öğrenmek istemiyorum dersem yalan olur 🙂

Yayınlanan habere ek olarak Mangaka Naoshi Komi‘nin yeni manga çalışmasının Ekim ayında Weekly Shounen Jump dergisinde yayınlanmaya başlayacağı haberine de yer verildi.