Mecha Anime Önerileri

Bilim kurgu ve gelecekçi konulara sahip olmasıyla birlikte içerisinde bolca robotun yer aldığı animeler olan Mecha animeler, Japonya’da olduğu gibi dünyanın pek çok ülkesinde de popülerlik seviyeleri oldukça yüksektir. Mecha tarzında anime izlemeyi sevenler için anime önerilerini derledik.

Mecha Anime Önerileri

Mobile Suit Gundam Wing

Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi Mecha animeleri içerisinde yer alan bu anime, Mecha severlerin izlemesi gereken bir başyapıt. Mobile Suit adındaki savaş makineleri, oluşturulan kolonilere zalimce davranmaktadırlar. Zalimce ezilmeye dayanamayan koloniler, 5 genç mobile suit pilotu ile savaş alanına çıkmaktadırlar.

Tengen Toppa Gurren-Lagann

Gelecekteki insanların yaşayış biçimlerinin değişmesini konu alan animede, yer altı köyleri içerisinde olaylar gelişmektedir. Depremler sonucunda her zaman yer altında daha derin bir noktaya inilmektedir. Yer altı köylerinin farklı isimleri olmasıyla birlikte Jeeha köyünde yaşayan Simon ana kahramanımız oluyor. Simon, en iyi yer altı kazıcılarından biri olmasıyla birlikte hikayesi kazı yaparken bulduğu garip nesne sonucu çete üyeliğine girmesiyle başlıyor.

Code Geass

Britanya İmparatorluğu ve Japonya arasındaki savaş ile başlayan olaylar zincirinde, Lelouch ana karakter olmakla birlikte sahip olduğu Geass gücüyle birlikte istediğini herkese yaptırabilmektedir. Japonya’nın kurtuluşu için mücadele eden Lelouch’un hikayesinde bolca aksiyon, aşk ve dram yer alıyor.

Eureka Seven

Renton, babasını kaybetmesinin ardından mekanikle iç içe olan büyükbabası ile yaşamaya başlamıştır. Gekko State’e katılma hayaliyle yanıp tutuşan Renton, sıkıcı hayatından kurtulma çabası içerisindedir. Günün birinde Euraka adlı kızın LFO’su ile birlikte çakılmasıyla beraber, büyükbabasından LFO’yu tamir etmesini ister. Çalışmalarını garajında sürdüren büyükbabasının garajına asker birlikleri tarafından saldırı düzenlenir. Eureka, Renton’a, hayalini kurduğu Gekko State’e katılmasını önerir ve Renton’da bu fırsatı geri çevirmez. Gekko State’e katılmasını ardından olayların iç yüzünün daha farklı olduğunu anlayan Renton’un hikayesi burada başlamaktadır.

Break Blade

Anime, Cruzon kıtası adlı yerde geçmektedir. Bu kıtada yeni doğanlar, özel güçleriyle birlikte dünyaya gelmektedir. Dünya üzerinde tükenen enerji kaynakları neticesinde Kuvartz’a bağlı olarak hayat sürdürülmektedir. Farklı bir Mecha anime arayanlar için ideal bir alternatiftir.


Hakkında Fx

Marmara üniversitesi. Blog Yazarı. Sayfa Yöneticisi.
Share This