,

Komedi Türünde 5 Anime Önerisi

Midori no Hibi

Seiji SAWAMURA çok sert ve kaba birisidir. Okuldaki herkes ondan çok korkmaktadır. Seiji’nin tek isteği sevdiği bir kız arkadaşa sahip olmaktır. Birçok kıza çıkma teklif etmiş ancak reddedilmiştir. Hayatını yanlız geçireceğini düşünen Seiji, bir sabah uyandığında sağ elinde bir terslik olduğunu anlar. Seiji’nin sağ eli uzun zamandır ondan hoşlanan ancak çok utangaç olduğu için duygularını açıklayamayan Midori KASUGANO adlı bir kıza dönüşmüştür.

Kaichou Wa Maid Sama

Misaki Ayuzawa büyük bir kısmı erkeklerden oluşan Seikawa lisesinde okumaktadır. Çok sert bir kişiliğe sahip, kuralcı biridir. Babası evi terk etmiş ve büyük miktarda borç bırakmıştır. Ailesine yardımcı olmak için garsonluk yapmaktadır. Bu halini okuldaki kimsenin görmesini istemez. Birgün okulun en popüler öğrencisi Usui Takumi bu sırrı öğrenir.  Bundan sonra kendilerini komik ve romantik bir olayların içinde bulurlar.

Great Teacher Onizuka

Eikichi Onizuka eskiden büyük bir motor çetesinin lideridir. Ancak artık bir yetişkin olmak için bu işten vazgeçmiş olmasına rağmen motor çetelerinin üstünde büyük bir etkisi vardır. Sonrasında öğretmen olmak için mülakatlara girer ama kazanamaz. Fakat okul müdürü onun işe yarayacağını düşünür ve onu okula alır ve olaylar gelişmeye başlar.

Danshi Koukousei no Nichijou

Üç arkadaş olan Tadakuni, Hidenori ve Yoshitake  erkek lisesine gitmektedir. Bunun sıkıntısını çeken üç arkadaş karşı cins ile konuşmakta zorluk çekiyorlar ve çoğu zaman ne yapacaklarını bilmiyorlar. Özet olarak bu anime Tadakuni, Hidenori, Yoshitake ve diğer arkadaşların erkek lisesindeki komik gündelik hayatlarını anlatmaktadır.

Gintama

Komedinin en yoğun olduğu animelerden biridir. Amanto adı verilen uzaylılar Dünya’ya teknolojilerini getirmiştir ve insanlarla beraber yaşamaktadır. Ancak Dünya kısmen istila edilmiştir ve insanlar uzaylıları istemez. Hikaye genelde Yorozuya adında her işi yapan işsiz bir grubun başından geçenleri anlatmaktadır.

 

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Written by Fx

Marmara üniversitesi. Blog Yazarı. Sayfa Yöneticisi.