Pazartesi , 5 Aralık 2016

Söz Yazarlarına Apple’dan Harika Bir Uygulama – Music Memos

Müzik sektörü, hayatımızın dayanılmaz ögeleri arasında olduğunu kabul edelim. Kimimiz bu pazar içinde yalnızca dinleyici olarak yer alırken; kimimiz ise bu sektöre katkılar yaparak hayatımıza devam ederiz. Bilhassa son zamanlarda popüler olan amatör müzik gruplarının başarısı, Apple firması aracılığıyla fark edilmişe benziyor. Geçtiğimiz hafta yayınlanan yeni uygulama ile tanıştınız mı?

Apple aracılığıyla geliştirilen uygulamamızın adı Music Memos yani Müzik Notaları olarak karşımıza çıktı. Bu uygulama ile birlikte, söz yazarlarının yeni parça fikirlerini kaydedip; düzenlemeleri için ideal diyebiliriz. İster bir enstrüman ile kayıtlar yapar, isterseniz de yalnızca şarkı sözleri ye kayır yapabilirsiniz. Uygulama içinde bulunan sistemle; temponuz, ritminiz ve akorlarınız otomatik olarak algılanır, melodilerinize gerçekçi bateriler ve baslardan meydana gelen ritim bölümleri eşilk eder. Tüm bu kayıtlarınızı arşivleyebilir ve yüksek ses kaliteli sıkıştırılmış ses dosyası şeklinde kayıt altına alabilirsiniz. Arkadaşlarınızla da paylaşım yapabileceğiniz uygulamanın boyutu ise 90 MB olduğunu belirtelim.

The Verge aracılığıyla yapılan analiz videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz. Hadi bakalım, aramızdaki amatör bestecileri görme zamanı!

Hakkında Fx

Marmara üniversitesi. Blog Yazarı. Sayfa Yöneticisi.
  • ebatmanweb

    güzel bir uygulama olmuş benimde kullandıgım bır uygulama tavsıye ederim

Share This