,

Gintama’nın Yeni Animesinin Müziğini Blue Encount Hazırlayacak!!

Shueisha‘nın Haftalık Shounen Jump dergisinin bu yılki 40. sayısında Gintama’nın Ekim ayında başlayacak olan yeni animesinin açılış müziğini Blue Encount‘un yapacağı duyuruldu. Rock grubu ayrıca 2015’te yayınlanan Gintama animesi için de bir açılış müziği yapmıştı.

Gintama animesi TV Tokyo üzerinde Ekim ayında “Porori Arc” ile geri dönecek. Yapımcı kadrosu henüz arc’ın mangayı temel alan yeni bir animasyon mu, yoksa eski bölümleri yeniden gösterecek bir yapım mı olacağı konusunda bir açıklama yapmadı.

Hideaki Sorachi orijinal Gintama mangasına 2004 yılında başladı ve uzun zaman en çok satanlar listesindeki konumunu korudu. Manga şimdiye dek Japonya’da 50 milyondan fazla kopya satışına ulaştı. Viz Media ilk 23 cildi İngilizce olarak bastı. Shueisha manganın 69. cildini 4 Temmuz’da Japonya’da yayınladı. Manga geçtiğimiz Temmuz ayında final arc’a başladı.

Manga animeye 2006’da uyarlanmaya başladı ve 2013’e dek de devam etti. 5. ve en son Gintama anime serisi 8 Ocak’ta yayına girdi ve Nisan’da da tekrar bölümleri oynamaya başladı.

Manganın ayrıca 2013’te çıkan final filmi Gekijouban Gintama Kanketsuhen: Yorozuya yo Eien Nare filminin de içinde olduğu 2 anime filmine sahip. Ayrıca birkaç tane de OVA bölümü var.

Diğer anime haberleri için HABERLER sekmesine tıklayabilirsiniz.


  • Kaan Sins

    Manga henüz bitmeden yeni uyarlamada mangayı işleyeceklerini pek düşünmüyorum açıkçası. Çünkü öyle olsaydı arc yarıda kalırdı ve uzun olsa bile bu sefer mangayı da geçerdi. Ama Blue Encount yapması çok iyi olmuş. Sonbahar dönemi animelerinin açılışları cidden çok iyi olacak.

    • Caspy

      Yeni sezon önceden hiç animasyona geçirilmemiş eski bölümlerden komedi ağırlıklı parçaları içerecek diye söylendi en son.