,

Anime İçeren Oyunlar Listesi!

Animeler geniş kitlelerin takip ettiği seveni bol seriler haline geldiğinden beri oyun yapımcılarının ilgisini çekmeye başladı. Oyun yapımcıları bir çok oyunlarında Anime türlerini konu alarak başarılı anime oyun yazılımlarına imza atmıştır.

Bu yazımız da sizlere bu oyunlar hakkında genel bilgiler içeren bir tanıtım sunacağız. Oyun sektöründe dizi sektöründe tutulduğu kadar çok tutulmasa da gene de kayda değer satış rakamlarına ulaşan anime oyunları olmuştur.

Bu anime oyunlardan sizler için derlediğimiz listeye PlayStation 2 efsanesi Kaptan Tsubasa oyunuyla başlamak istiyorum. Captain Tsubasa PS2 versiyonuyla çıkmış olan 3D Tsubasa oyunu birebir Tsubasa animesinde ki kronolojisiyle ilerleyen oyun 90’ların göz bebeği haline gelmeyi başarmıştı.

Listeye en popüler serilerden birisi olan Pokemon ile devam edebiliriz. Anime serisinin en başarılı üretimlerinden birisi olan Pokemon serisi döneminin oyun sektöründe tutulanlarından olmayı başarmıştı. Nintendo yapımı olan oyunun PS2’ye çıkmaması sevenlerini biraz üzmüş olsa da Nintendo üzerinden tutulmuş bir yapıt olmuştu.

PS2’nin efsane oyunlarından Yu Gi Oh serisi ile listemize devam ediyoruz. PS2 konusunda en zengin oyun çeşitliliğine sahip seri ünvanını taşıyan Yu Gi Oh altı devam serisine sahip. Her şeyin ilki makbuldür diyerek okurlarımızı serinin ilk oyununu oynamaya davet ediyorum.

Seriye animenin dövüş yapıtı olarak adını zirvelere kazımış olan Dragon Ball serisi ile devam etmek istiyorum. Yapıt başlı başına bir anime dövüş efsanesi niteliği taşımanın yanın da Naruto ile birlikte tahtı paylaşan önemli bir oyun olmayı başardı.

Bu efsanelerin yanı sıra PS2’de yayınlandığı dönemler ses getirmeyi başaran Bleach Blade Battlers oyunu da listede yer almayı hak eden oyunlar arasında. Dövüş oyunları serisin de kendisinden sıkça bahsettiren bu oyun PS2’de yayınlandığı dönemlerde anime oyun sektörünün ayakta kalmayı başarabilenlerinden.

Animeyi çok iyi yansıttığı yorumlarının yanı sıra bazı karakterlerinin özellikleri tam karşılamaması oyuncular tarafından pek hoş karşılanmamıştı.

Bunların yanı sıra yeni nesil bilgisayarlarımız da oynayabileceğimiz anime serilerine ise Steam üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu oyunlara örnek vermek gerekirse Sierra Ops, Celestial Crossing, Final Fantasy X – X2 oyunlarını sıralayabiliriz.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Written by Fx

Marmara üniversitesi. Blog Yazarı. Sayfa Yöneticisi.