Aksiyon Türünde 5 Anime Önerisi

Bleach

15 yaşındaki Kurosaki Ichigo normal bir hayat yaşayan bir öğrencidir. Ancak ölülerle iletişim kurma yeteneğine sahiptir. Birgün ölüm tanrısı olan Kuchiki Rukia, Ichigo ile karşılaşır ve onun kendisini görebilmesine çok şaşırır. Ölüm tanrısı ile karşılaşan Ichigo’nun hayatı değişir.

Akame ga Kill

Genç ve güçlü bir savaşçı olan Tatsumi 2 arkadaşı ile birlikte yoksul köyleri için para kazanmak amacı ile imparatorluk başkentine doğru yolculuğa çıkarlar. Fakat, büyük bir hevesle geldikleri başkent hiç de düşündükleri gibi değildir. Tatsumi’nin kaderi bir olay sırasında Akame ve Night Raid adında bir suikast örgütü ile kesişir. Night Raid’e katılmaya karar veren Tatsumi, artık başkente karşı savaşacaktır.

Fairy Tail

Genç bir büyücü olan Lucy’nin en büyük isteği Fairy Tail loncasına katılmaktır. Seyahatı esnasında Natsu adında genç bir adamla karşılaşır. Natsu ile biraz konuşup yoluna devam eder. Bir süre sonra Lucy bazı adamlar tarafından yakalanır. Ancak Natsu gelir ve Lucy’i kurtarır. Natsu güçlü bir ateş büyücüsüdür ve Fairy Tail loncasının bir üyesidir. Natsu, Lucy’e Fairy Tail loncasına katılmasını teklif eder ve böylece takım olurlar.

Naruto

Naruto içine hapsedilmiş kyubii(9 kuyruklu tilki) yüzünden diğerleri tarafından dışlanmış bir çocuktur. Naruto’nun en büyük amacı Ninja akademisini bitirip, Hokage olmaktır. Naruto, arkadaşları Sakura ve Sasuke ile birlikte chunin olabilmek için yeni eğitimlere başlarlar. Yaramaz ve heyecanlı bir kişiliğe sahip Naruto, içindeki kyubii gücünü kullanmayı yavaş yavaş öğrenecektir.

Ao no Exorcist

Dünya insanların yaşadığı Assiah ve iblislerin yaşadığı Gehenna olan iki zıt boyuttan oluşmaktaydı. Bu iki boyut arasında iletişim veya seyahat mümkün değildi. Ancak iblisler insanların ruhlarını ele geçirerek karşı boyuta ulaşabiliyorlardı. İblislerin başı Şeytan, kendisini taşıyabilecek kadar güçlü bir insan bulamadığı için insan bir kadından Okumura Rin adında bir çocuk sahibi oldu. Şeytan’ın oğlu babasına yardım mı edecek yoksa bir Ruh Kovucuya mı dönüşecek ?


Hakkında Fx

Marmara üniversitesi. Blog Yazarı. Sayfa Yöneticisi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Share This